BLOG YAZILARI

- Walmart'tan Alışveriş

Kozmetikten gıdaya, ilaçlardan elektroniğe kadar her şeyi bünyesinde bulunduran Walmart’tan alışveriş yapmak istemez misiniz? Evinizin ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla kapınıza kadar getirmek artık mümkün. Amerikasepetim.com adresimizle artık Walmart’tan alışveriş yapabileceksiniz.

Walmart Nedir?

Walmart dünya çapında şubeleri olan perakende satış firmasıdır. 2 Temmuz 1962 yılında Sam Walton tarafında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş olan mağaza 2007 yılında Dünya çapında yüksek ciro yapan şirket ödülünü almıştır. Günümüzde 27 ülkede toplamdan 11000 mağazası bulunan Walmart’ın en önemli özelliği her şeyin ucuz olmasıdır. Mağaza sınırları içerisinde giyimden elektroniğe, gıdadan müziğe kadar her türlü ürün bulunmaktadır. Aynı zamanda Walmart kendi ismine ait olan ürünleri de çıkartmış ve müşterilerin memnuniyetini sağlamıştır. Ek olarak Walmart zincirinde kendi mağazanızı açabilir ve satış yapabilirsiniz.

 

Walmart'tan Alışveriş

 

Walmart’ın Yaygın Olduğu Ülkeler

 • ABD,
 • Meksika,
 • Kanada,
 • İngiltere,
 • Hindistan,
 • Japonya,
 • Arjantin,
 • Brezilya.

 

Walmart Türkiye’de Var Mı?

Amerikalı perakende şirketi Walmart’ın Türkiye pazarına açılması kısa sürdü. Mağaza zincirinin öncelikli amacı perakende sektörünü yakından izlemekti. Bu gözlem süreci boyunca Türkiye, Ürdün ve Mısır gibi ülkelerde toplam 5 milyon dolar seviyesinde ciro yaptı. Lakin e-ticaret sistemindeki gelişmelerden kaynaklı olarak 2017 yılında Türkiye’ye mağaza açma ve online satış platformu olma girişimlerini sonlandırdı. 

Walmart Türkiye’ye Ürün Gönderiyor Mu?

2017 yılında Türkiye online satış ofisini de kapatmasıyla birlikte Walmart hiçbir şekilde Türkiye’ye ürün göndermemektedir.

Walmart’ın Türkiye’ye Ürün Gönderdiği Zaman Yaşanılan Sorunlar

Gümrük: Türkiye’de yaşayan vatandaşların bir numaralı korkusu olan gümrük işlemleri Walmart alışverişlerinde de en büyük sıkıntıyı yaratmış durumda. Walmart’ın Türkiye’ye ürün gönderdiği zamanlarda fahiş fiyatlarda gümrük ücretleri, ürünlerin gümrükte takılı kalması ve hiçbir şekilde ürüne ulaşamama gibi birçok sorunla da karşı karşıya kalınmasına neden olmaktadır.

Vergiler: Tüm e-ticaret alışverişlerinde kategorilere göre vergi ücretleri bulunmaktadır. Walmart alışverişleri boyunca da fahiş fiyatlar ürünlerin orijinal fiyatlarına vergi olarak eklenmekteydi. Bundan dolayı 10 dolara alabileceğiniz bir ürün size 30 – 50 dolar arasına denk gelmektedir.

 

Walmart'tan Alışveriş

 

Kargo: Her ne kadar fast kargolar günümüzde moda olsa da Walmart’ın Türkiye’ye gönderim sağladığı zamanlarda 7 – 8 Gün Amerika’dan Türkiye’ye gelmesini bekleyecektiniz. Ardından gümrük işlemleri için de günlerinizi sayarken satın aldığınız ürünler Türkiye sınırına girdikten sonra da 7 iş günü daha kargo bekleniyordu. Yani toplamda 15 – 30 gün arasında aldığınız ürünlerin gelmesini bekliyordunuz.

Gümrükten Geçmeyen Ürünler: Walmart gönderimlerini bireysel olarak yaptığı için Türkiye sınırları içerisine giremeyecek olan ürünleri maalesef ki alamıyordunuz. Bu ürünler;

 • Tütün ve tütün ürünleri,
 • Alkol ve benzeri ürünler,
 • Sim kartı ve diğer takılabilir olan ürünler,
 • Kozmetik ürünleri,
 • Et ve süt ürünleri,
 • Silah ve tüfek gibi ürünler,
 • Uyuşturucu ya da uyarıcı ürünler,
 • İlaçlar,
 • Takviye ve sporcu gıdaları.

Bu ürünleri gümrükten geçiremediğiniz için satın alsanız bile paranızın yandığına şahit oldunuz.

Walmart’tan Türkiye’ye Nasıl Sipariş Verilir?

Türkiye sınırları içerisinde bulunmayan ya da aşırı pahalı olarak bulunan ürünleri Walmart’tan almanız mümkündür. Walmart kendi başına Türkiye’ye online satış yapmıyor olsa da amerikasepetim.com adresimiz olarak bizler sizin için yapıyoruz. Evinizin tüm ihtiyaçlarını, kendi kişisel ihtiyaçlarınızı ve hatta evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını bile amerikasepetim.com adresimizden yapacağınız Walmart alışverişi ile sağlayabilirsiniz.

Satın Aldığım Ürünler Gümrüğe Takılır Mı?

Amerikasepetim.com adresimizden yapacak olduğunuz herhangi bir alışveriş gümrüğe takılmamaktadır. Çünkü gümrük işlemlerimizin hepsini deneyimli ve uzman müşavirlerle yapılmaktadır. Yani bireysel olarak gönderim sağlamak yerine kurumsal olarak sağlamaktayız.

 

Walmart'tan Alışveriş

 

Ürün Satın Alma Limiti Bulunuyor Mu?

Bireysel gönderimlerde bulunan yasakları ve limitleri aşmak için kurumsal gönderim yapıyoruz. Bundan kaynaklı olarak diğer yurtdışı alışveriş sitelerindeki sorunların aynısıyla karşılaşmanızı engelliyoruz. Dilediğiniz üründen dilediğiniz kadar sipariş verebilirsiniz.

Kargo Ücretleri Ne Kadar?

Amerikasepetim.com adresimizde yapacak olduğunuz her alışverişte kargo ücretinden tasarruf yapmanız mümkündür. Öncelikli olarak diğer firmalardaki fahiş kargo ücretlendirilmesi bulunmamaktadır. Bazı kilogram bazlı ücretlerimiz;

 • 1 Lbs (0.45 kg) – 14 dolar
 • 2 Lbs (0.91 kg) – 18 dolar
 • 3 Lbs (1.36 kg) – 22 dolar

Bu kargo ücretlerimiz satın alacak olduğunuz her kategori ürünü için geçerlidir. Mesela bir tane saat almak istediğinizde saat 2 Lbs (0.91 kg) etmektedir. Kargo ücreti de 18 dolar olur. Ya da otomobil parçaları 4 Lbs (1.81 kg) etmektedir ve 26 dolar ödemesi vardır.

Kargo ücretinden tasarruf etmek istiyorsanız paketlerinizi birleştirebilirsiniz. Sizlerin amerikasepetim.com adresimizden yapmış olduğu her alışverişte paket birleştirme seçeneği sunmaktayız. 30 gün boyunca paketlerinizi depolarımızda toplayabilir ve paketlerinizi birleştirerek tek bir gönderi haline getirebilirsiniz.

Nasıl Sipariş Verilir?

Amerikasepetim.com adresi olarak sizlere iki farklı üyelik seçeneği sunmaktayız.

Benim İçin Al: amerikasepetim.com adresimizin ana sayfasında yer alan ‘Benim İçin Al’ butonuna bastıktan sonra ‘Sipariş Formunu’ doldurun. Ardından dilediğiniz ürünü, dilediğiniz adette ve tutarda sepetinize ekleyin. Ödeme adımlarını takip ettikten sonra siparişinizi tamamlayın. Bizler siparişlerinizi sizin için satın alacağız. Ardından da kargo ve gümrük ücretlerini ödedikten sonra hiçbir risk olmadan Türkiye’deki adresinize teslim ederiz.

 

 

Paket Oluştur: amerikasepetim.com adresimize üye olun ve sizler için oluşturduğumuz Amerika adresinizi alın. Ardından dilediğiniz siteden dilediğiniz ürünleri ve adetleri sepetinize ekleyin ve sizlere verdiğimiz Amerika’daki adrese kargolatın. Amerikasepetim.com adresimizde yer alan ‘Paket Oluştur’ butonuna tıklayarak paket formunu doldurunuz. Teslim aldığımız paketin kargo ve vergi ücretlerini size iletelim. Sizler de ödeme işlemlerini tamamlayarak gümrüğe takılma riskini ortadan kaldırın. Her şey tamamlandıktan sonra paketlerinizi Türkiye’deki adresinize teslim edelim.

 

Bu makale 11-08-2023 tarihinde yayına alınmıştır, olası güncellemeler için lütfen whatsapp hattımızdan iletişime geçininiz.

AKLINIZA TAKILAN SORULAR VE CEVAPLARI

Amerikasepetim üzerinden siparişlerinizi dilerseniz Benim İçin Al servisimizi kullanarak, dilerseniz Paket Oluştur servisimizi kullanarak verebilirsiniz.

Benim için al servisimizle, Amerika’ya gönderi yapan dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, hiçbir sınırınız olmadan sipariş verebilirsiniz.

Paket oluştur servisimizle, dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, sizin için oluşturulan Amerika adresinize kargolatın. Paketinizin tarafımıza ulaşması ardından kargo ve gümrük işlemlerinizi ödeyin. Tüm işlemlerinizi tamamlayarak adresinize teslim edelim.

Paketlerinizin kargo ve gümrük ücretlerini öğrenmek için Ücretler sayfamızı inceleyebilir, hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Ücretler

Tüm paketlerinizin gümrük işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Hiçbir ürününüzde gümrük takılma riskiniz yoktur. Kargo ödemenizle birlikte, ürün içeriğinize göre vergi ücreti talep edilecektir. İşlemleriniz tamamlanarak Türkiye adresinize teslim edilecektir. Ek masraf, belge ya da reçete talep edilmeyecektir. Ürün ödemelerinize haricen vergi ve kargo ücretiniz olacaktır.

AKLINIZA TAKILANLAR İÇİN BİZE ULAŞIN

Tüm diğer sorularınız için WhatsApp destek hattımızdan ya da [email protected] adresimizden bize ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

Instagram ve Facebook hesaplarımızdan bizi takip edebilir, youtube kanalımızı inceleyebilirsiniz.