BLOG YAZILARI

- Amazon'dan Alışveriş

Bugünkü yazımızda dünyanın en büyük websitesinden, Amazon.com'dan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi Türkiye de dahil olmak üzere Amazon, birçok ülkede farklı domain uzantılarıyla yer alıyor. Ancak bu ülkelerde lokalleştiği için aslında Amerika'daki ürünleri değil, o ülkedeki ürünleri satın alabiliyorsunuz. Dolayısıyla Amazon Türkiye'nin gittigidiyor, n11 gibi sitelerden pek bir farkı kalmıyor. Siz kullanıcılarımızın en çok getirtmek istediğini ürünler ise Amazon.com'da. Şimdi size Amazon'dan nasıl alışveriş yapabilirsiniz, Türkiye'ye nasıl getirtebilirsiniz, gümrük sorunu yaşar mısınız, kargo ücretleri nedir, hangi ürünleri sipariş verebilirsiniz gibi sorularınızın farklı başlıklar altında cevaplarını paylaşacağız.

 

 

Amazon'dan Nasıl Alışveriş Yapabilirsiniz

Bildiğiniz gibi Amerikasepetim olarak iki farklı hizmetimiz mevcut. Amazon.com Türk kredi kartlarını kabul ettiği için tek yapmanız gereken Amazon.com'a girip, dilediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip, Amerikasepetim adresinize göndermektir. Biraz daha detay vermek gerekirse, Amazon'da alışverişinizi tamamladıktan sonra, ödeme ekranında Shipping Address (Teslimat Adresi) bilgisi soracaktır. Bu adrese size vermiş olduğumuz Amerika adresinizi girip, bize paketinizin ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında paket ölçümlerinizi yapacak, kargo ücretini size iletecek ve ödemeniz ardından Türkiye adresinize teslim edeceğiz.

 

Amazon'dan Alışveriş

 

Eğer kendi kredi kartınızı Amazon'da kullanmak istemiyorsanız, sizin için satın alabiliriz. Bunun için ise tek yapmanız gerekenler Amazon'dan sipariş vermek istediğiniz ürün linklerini Amerikasepetim sepetinize ekleyerek siparişinizi oluşturmak. Sizin için iletmiş olduğunuz linkteki ürünleri satın alacak ve adresinize teslim edeceğiz.

 

Amazon'dan Türkiye'ye Nasıl Getirtirsiniz

Yeni gümrük kanunundan sonra Amazon birçok ürünü Türkiye'ye kargolamıyor. Kargoladıklarında ise yüksek kargo ücreti ve vergi talep ediyor. Tüm bu masraflarınızı aşağı çekmek için paketleriniz bize ulaştığında tüm siparişlerinizi birleştiriyor, gümrük ve sevkiyat işlemlerinizi bizzat yapıyor ve paketinizi Türkiye adresinize, sizi hiçbir gümrük işlemi ile uğraştırmadan teslim ediyoruz.

 

Amazon'dan Alışveriş

 

Amazon Gümrük İşlemleri

Lisanslı ithalat firmamız sayesinde tüm ürünlerde gümrük işlemlerinizi biz yapıyoruz. Birçok bireysel gönderimde yasak olan ürünü de bu şekilde sipariş verebiliyorsunuz. Gümrük vergisi eğer olacaksa, kargo ödemenizle birlikte ödemeniz ardından başka hiçbir gizli masraf olmadan, adresinizde teslim alıyorsunuz.

 

 

 

Hangi Ürünleri Getirtebilirsiniz

Amazon'da gördüğünüz her ürünü sipariş verebilirsiniz. Evet yanlış okumadınız, her ürünü. Buna kozmetik dahil, sporcu gıdası dahil, vitaminler, sağlık ürünleri dahil, giyim, oto parçası, yiyecek dahil. Kısacası Amazon'da satışını gördüğünün her ürünü sipariş verebilirsiniz, gümrük sorunu yaşamadan adresinize teslim etmiş olacağız.

 

Amazon'dan Alışveriş

 

Amazon Kargo Ücretleri

Kargo ücretlerimiz Amerika'dan Türkiye'ye en uygun kargo fiyatıyla 14$ ile hizmet veriyoruz. Detaylar için ücretler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tüm sorularınız için bize whatsapp hattımızdan ya da [email protected] sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Bu makale 02-10-2022 tarihinde yayına alınmıştır, olası güncellemeler için lütfen whatsapp hattımızdan iletişime geçininiz.

AKLINIZA TAKILAN SORULAR VE CEVAPLARI

Amerikasepetim üzerinden siparişlerinizi dilerseniz Benim İçin Al servisimizi kullanarak, dilerseniz Paket Oluştur servisimizi kullanarak verebilirsiniz.

Benim için al servisimizle, Amerika’ya gönderi yapan dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, hiçbir sınırınız olmadan sipariş verebilirsiniz.

Paket oluştur servisimizle, dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, sizin için oluşturulan Amerika adresinize kargolatın. Paketinizin tarafımıza ulaşması ardından kargo ve gümrük işlemlerinizi ödeyin. Tüm işlemlerinizi tamamlayarak adresinize teslim edelim.

Paketlerinizin kargo ve gümrük ücretlerini öğrenmek için Ücretler sayfamızı inceleyebilir, hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Ücretler

Tüm paketlerinizin gümrük işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Hiçbir ürününüzde gümrük takılma riskiniz yoktur. Kargo ödemenizle birlikte, ürün içeriğinize göre vergi ücreti talep edilecektir. İşlemleriniz tamamlanarak Türkiye adresinize teslim edilecektir. Ek masraf, belge ya da reçete talep edilmeyecektir. Ürün ödemelerinize haricen vergi ve kargo ücretiniz olacaktır.

AKLINIZA TAKILANLAR İÇİN BİZE ULAŞIN

Tüm diğer sorularınız için WhatsApp destek hattımızdan ya da [email protected] adresimizden bize ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

Instagram ve Facebook hesaplarımızdan bizi takip edebilir, youtube kanalımızı inceleyebilirsiniz.