Amazon'dan Alışveriş

Bugünkü yazımızda dünyanın en büyük websitesinden, Amazon.com'dan bahsedeceğiz. Bildiğiniz gibi Türkiye de dahil olmak üzere Amazon, birçok ülkede farklı domain uzantılarıyla yer alıyor. Ancak bu ülkelerde lokalleştiği için aslında Amerika'daki ürünleri değil, o ülkedeki ürünleri satın alabiliyorsunuz. Dolayısıyla Amazon Türkiye'nin gittigidiyor, n11 gibi sitelerden pek bir farkı kalmıyor. Siz kullanıcılarımızın en çok getirtmek istediğini ürünler ise Amazon.com'da. Şimdi size Amazon'dan nasıl alışveriş yapabilirsiniz, Türkiye'ye nasıl getirtebilirsiniz, gümrük sorunu yaşar mısınız, kargo ücretleri nedir, hangi ürünleri sipariş verebilirsiniz gibi sorularınızın farklı başlıklar altında cevaplarını paylaşacağız.

 

Amazon'dan Nasıl Alışveriş Yapabilirsiniz

 

Bildiğiniz gibi Amerikasepetim olarak iki farklı hizmetimiz mevcut. Amazon.com Türk kredi kartlarını kabul ettiği için tek yapmanız gereken Amazon.com'a girip, dilediğiniz ürünleri sepetinize ekleyip, Amerikasepetim adresinize göndermektir. Biraz daha detay vermek gerekirse, Amazon'da alışverişinizi tamamladıktan sonra, ödeme ekranında Shipping Address (Teslimat Adresi) bilgisi soracaktır. Bu adrese size vermiş olduğumuz Amerika adresinizi girip, bize paketinizin ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında paket ölçümlerinizi yapacak, kargo ücretini size iletecek ve ödemeniz ardından Türkiye adresinize teslim edeceğiz.

 

 

Eğer kendi kredi kartınızı Amazon'da kullanmak istemiyorsanız, sizin için satın alabiliriz. Bunun için ise tek yapmanız gerekenler Amazon'dan sipariş vermek istediğiniz ürün linklerini Amerikasepetim sepetinize ekleyerek siparişinizi oluşturmak. Sizin için iletmiş olduğunuz linkteki ürünleri satın alacak ve adresinize teslim edeceğiz.

 

Amazon'dan Türkiye'ye Nasıl Getirtirsiniz

 

Yeni gümrük kanunundan sonra Amazon birçok ürünü Türkiye'ye kargolamıyor. Kargoladıklarında ise yüksek kargo ücreti ve vergi talep ediyor. Tüm bu masraflarınızı aşağı çekmek için paketleriniz bize ulaştığında tüm siparişlerinizi birleştiriyor, gümrük ve sevkiyat işlemlerinizi bizzat yapıyor ve paketinizi Türkiye adresinize, sizi hiçbir gümrük işlemi ile uğraştırmadan teslim ediyoruz.

 

 

Amazon Gümrük İşlemleri

 

Lisanslı ithalat firmamız sayesinde tüm ürünlerde gümrük işlemlerinizi biz yapıyoruz. Birçok bireysel gönderimde yasak olan ürünü de bu şekilde sipariş verebiliyorsunuz. Gümrük vergisi eğer olacaksa, kargo ödemenizle birlikte ödemeniz ardından başka hiçbir gizli masraf olmadan, adresinizde teslim alıyorsunuz.

 

 

 

Hangi Ürünleri Getirtebilirsiniz

 

Amazon'da gördüğünüz her ürünü sipariş verebilirsiniz. Evet yanlış okumadınız, her ürünü. Buna kozmetik dahil, sporcu gıdası dahil, vitaminler, sağlık ürünleri dahil, giyim, oto parçası, yiyecek dahil. Kısacası Amazon'da satışını gördüğünün her ürünü sipariş verebilirsiniz, gümrük sorunu yaşamadan adresinize teslim etmiş olacağız.

 

 

Amazon Kargo Ücretleri

 

Kargo ücretlerimiz Amerika'dan Türkiye'ye en uygun kargo fiyatıyla 14$ ile hizmet veriyoruz. Detaylar için ücretler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 

Tüm sorularınız için bize whatsapp hattımızdan ya da [email protected] sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Diğer Konular
whatsapp