SSS SIKÇA SORULANLAR
SSS
- Hakkımızda

Amerikasepetim olarak, 2017 yılından beri kozmetikten sporcu gıdalarına, giyimden yiyecek ürünlerine, koleksiyon ürünlerinizden ev dekorasyonuna aklınıza gelebilecek dilediğiniz ürünü adresinize sorunsuz şekilde teslim ediyoruz.

Yılların verdiği tecrübe ve sizlerin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, olabilecek en hızlı ve güvenilir servisi sunmaya gayret ediyoruz. Bu nedenle tüm gümrük işlemlerinizi, sınırlarınızı kaldırarak biz tamamlıyoruz. Sizden hiçbir bilgi, belge, reçete, ek adres, paket bölme, farklı isim istemiyoruz. Bu da size adette, tutarda ya da ürün içeriğinde limitsiz bir alışveriş sağlıyor.

Eğer Amerikasepetim ile yeni tanıştıysanız, ilk siparişinizi verebilir, Amerika'dan güvenli ve sınırsız alışveriş deneyimini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Bize dilediğiniz zaman e-posta göndererek ulaşabilirsiniz. Whatsapp hattımız Los Angeles’tan yönetilmektedir. Saat farkını ve yoğunluğu da göz önünde bulundurmanızı rica ederiz. Mesajlarınız en geç 1 iş günü içerisinde yanıtlanmaktadır.

Whatsapp hattımızdan, sosyal medya hesaplarımızdan ya da e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SSS
- Üyelik Soruları

Websitemize Üyelik sayfamızdan ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Websitemize üye olmak, Amerika adresi almak ücretsizdir. Hem ilk üye olduğunuzda hem de sonrasında herhangi bir ücret talep edilmez.

Almış olduğunuz Amerika adresindeki Suite numarası, size özel posta numaranızdır. Yapacağınız alışverişlerinizde, sizin adınıza gelen paketi hesabınıza tanımlayabilmemiz için suite numaranızı adres satırınıza eklemenizi rica ederiz.

Üye olmuş olduğunuz e-posta adresinizden [email protected] adresimize 'Üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum' şeklinde e-posta göndererek üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

SSS
- Sipariş Nasıl Verilir?

Amerika'ya kargo yapan dilediğiniz alışveriş sitesinden, dilediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz. Kozmetikten sporcu gıdalarına, oto parçalarından elektroniğe, giyimden yiyeceğe, ticari toplu alımlarınızdan bireysel alımlarınıza dilediğiniz her ürünü getirtebilirsiniz.

İsterseniz Türkiye'ye getirmek istediğiniz ürünün bilgisini bize verin, sizin için satın alıp, sevkiyat ve gümrük işlemleri ardından kapınıza teslim edelim. İsterseniz de dilediğiniz alışveriş sitesinden siparişinizi vererek size özel Amerikasepetim adresinize paketinizi yönlendirin. Paketinizi teslim alıp, sevkiyat ve gümrük işlemleri ardından kapınıza teslim edelim.

Amerika'ya gönderi yapan dilediğiniz her ülkeden sipariş verebilirsiniz.

İster ticari ister bireysel, adet limitiniz olmaksızın istediğiniz üründen istediğiniz adette sipariş verebilirsiniz. Toplu vermek istediğiniz siparişleriniz için fiyat teklifinizi almak üzere Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Amerikasepetim olarak gümrükleme işlemlerinizi kurumsal olarak gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle herhangi bir sınırınız mevcut değildir. Dilediğiniz adette, dilediğiniz tutarda, dilediğiniz ürünü sipariş verebilirsiniz.

Dijital ürün siparişi verebilirsiniz. Dijital ürün siparişlerinizde işlem ücreti sabit ve 10$ dır.

SSS
- Ödeme Soruları

Sipariş vermek istediğiniz ürünün gümrük ücretini öğrenmek için whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Dilediğiniz yurt içi kredi kartıyla tek çekim, banka havalesi ya da coin hesabınızla ödeme yapabilirsiniz. Güvenlik nedeniyle kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Paypal hesabımıza ödeme yapabilirsiniz. Paypal, Venmo, Zelle gibi ödemeleriniz için Whatsapp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Kapıda ödeme seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Tüm ödemeleriniz tek çekim kabul edilmektedir.

Websitemizde yayınlanan ürünler, en sık gönderilen ürünlerin örnekleridir. Ürünlerin güncel fiyatları değişkenlik gösterebilir. Sipariş vermeden evvel güncel fiyatı sorabilirsiniz ya da sipariş vermeniz ardından eğer ücret fiyat farkı varsa bu tarafınıza iletilecektir. Bu ürünlerden sipariş verdiğinizde gümrük ücreti ve kargo ücreti ödemeleriniz olacaktır.

Benim için al servisinde ödemeniz 3 aşamalı olmaktadır.

Birincisi ; ürün fiyatı.

İkincisi ; Eğer varsa Amerika içi kargo ve gümrük ücreti. Amerika'da bazı internet siteleri yaptıkları gönderimlere kargo ücreti ve vergi ücreti isteyebilirler. Bu tutarı ise siparişinizi alırken gördüğümüzden ötürü eğer varsa size iletilir.

Üçüncüsü ; paketiniz bize ulaştığında kargo ve gümrük vergi ücretiniz.

Minimum vergi masrafı, bazı ürün gruplarında hesaplanan ücrettir. Örneğin, supplement siparişlerinde minimum vergi masrafı vardır. Ürün fiyatının %40’ı 10$’dan düşük olursa, 10$ olarak alınır.

SSS
- Paket Nasıl Oluşturulur?

Dilediğiniz websitesinden dilediğiniz alışverişi yapabilirsiniz. Amerikasepetim üyeliğiniz ardından size verilen adres bilgilerini, satın almış olduğunuz ürün websitesinin teslimat bilgileri alanına girmeniz gerekmektedir. Alışverişinizin hemen ardından, gelecek olan paketiniz hakkında bilgi sahibi olabilmemiz için hesabım sayfanızdaki Paket Oluştur formunu doldurmanızı rica ederiz. Paket Oluştur formunda, gelecek olan paketinizle ilgili basit birkaç bilgiyi paylaşmanız, hem gelecek paketinizi kontrol etmemizi hem de işlemlerinizin hızlanmasını sağlayacaktır.

SSS
- Depolama İşlemleri

Siparişlerinizi toplu olarak gönderebilmek adına 30 güne kadar ücretsiz olarak bekletebilirsiniz. 30 günden sonraki her 30 gün, paketinizin boyutuna göre depolama ücreti eklenecektir. Depolama ücretleri için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilirsiniz. 90 gün boyunca ödemesi yapılmayan paketler yerel bağış firması olan Goodwill'e bağışlanacaktır.

Ürünleriniz aksi talep edilmedikçe oda sıcaklığında tutulmaktadır. 

Soğuk zincir ile gitmesi gereken paketleriniz soğuk zincir kırılmayacak şekilde muhafaza edilir, soğuk zincir yenilenir ve sorunsuzca tarafınıza gönderilir.

Yoğunluktan ötürü resim paylaşma servisimiz bulunmamaktadır.

SSS
- İade & Değişim İşlemleri

Amerika'daki bazı websiteleri Türk kredi kartlarını kabul etmemektedir. Bu nedenle sipariş oluştursanız dahi teslimat adresi (shipping address) ve fatura adresi (billing address) tutarsızlığından ötürü siparişinizi iptal edebilir. Bu tip durumlarda Benim için al servisimizi kullanarak, sizin için satın almamızı talep edebilirsiniz.

Teslim olan paketinizi herhangi bir sebepten ötürü iade ya da değişim yapmak isterseniz lütfen müşteri hizmetlerimizle iletişime geçiniz. Eğer siparişinizin Türkiye sevkiyat talebinde henüz bulunmadan iptal etmek isterseniz, önce satıcı ile görüşülür. Eğer satıcı iade kabul etmiyorsa iadeniz yapılamaz. Eğer satıcı iade kabul ediyorsa, olası kesintiler tarafınıza iletilir, onaylamanız ardından kesintiler sonrasında iadeniz tamamlanır. Amerika içi iade işlem ücreti 20$ + kargo ücretidir.

SSS
- Teslimat Hakkında

Gümrük işlemleriniz, uzman sevkiyat ekibimiz ve gümrük müşavirlerimiz tarafından yapılmaktadır. Gümrük işlemleriniz için sizden bilgi, belge, vekaletname, reçete istenmeyecektir. California'daki firmamız tarafından önce Türkiye'deki firmamıza gönderi sağlanır, sonra ise Türkiye'deki firmamızdan size teslim edilir. Bu sayede bireysel gönderimde yasaklı diye tabir edilen kozmetik, supplement gibi ürünlerin de siparişini verebilir, bir kişiye ayda 5 gönderi yapabilme gibi kısıtlamalara da takılmazsınız. Aklınıza takılan ürünleri Whatsapp hattımızdan destek alarak sorgulayabilirsiniz.

Paketleriniz Amerika'dan sevk edildikten sonra 4-6 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir. Bu süreye gümrük işlemleri de dahildir.

Paketlerinizi birleştirerek toplu halde gönderebilir, kargo ücretinden tasarruf edebilirsiniz.

Haftanın 6 günü (Pazartesi - Cumartesi) kargo çıkışımız vardır.

Paketlerinizi birleştirseniz dahi, sevkiyat ekibimiz ihtiyaç duyarsa paketlerinizdeki ürünleri ayırabilir. Henüz teslim almadığınız ürünler de en kısa sürede teslim edilecektir.

Tüm paketleriniz istisnasız, güvenli olabilecek minimum paketleme ile gönderilmektedir. Ancak örneğin sipariş verdiğiniz ayakkabının kutusundan çıkarılarak gönderilmesini isterseniz, bu konuda da yardımcı olabiliriz.

Farklı zamanlarda ve sitelerden yapmış olduğunuz alışverişlerinizi tek pakette birleştirebilirsiniz. 

Türkiye içi teslimatımız Yurtiçi kargo ile yapılmaktadır. Dilerseniz kurumsal, bireysel ya da şube adresi verebilirsiniz.

Türkiye'deki paketleme ofisimizden teslimat yapılmamaktadır. Sadece kargo ile gönderim yapmaktayız.

Tüm gönderilerimiz 10.000$ a kadar sigortalıdır. Sigorta kapsamına gümrük takılma, zarar görme, kaybolma dahildir. Böyle bir durumda dilerseniz siparişiniz yeniden temin edilecek ya da tüm ödemeniz sigorta kapsamında iade edilecektir.

Sadece Türkiye'ye gönderim yapmaktayız.

Amerika içi teslimatımız ya da yönlendirmemiz bulunmamaktadır.

Tüm paketlerinizin gümrük işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Hiçbir ürününüzde gümrük takılma riskiniz yoktur. Kargo ödemenizle birlikte, ürün içeriğinize göre vergi ücreti talep edilecektir. İşlemleriniz tamamlanarak Türkiye adresinize teslim edilecektir. Ek masraf,  belge ya da reçete talep edilmeyecektir. Ürün ödemelerinize haricen vergi ve kargo ücretiniz olacaktır.

Tek parça olan siparişlerinizde 3 boyuttan herhangi birinin 32 inch i ya da 65 lbs yi geçmemesi gerekmektedir. Böyle durumlarda gerekli görünür ise siparişiniz bölünür ve parçalı halde gönderilir. Örnegin bu ebat ya da ağırlığı geçmiş olan bir bisiklet siparişiniz, profesyonelce, ürüne zarar vermeden bölünür ve parçalı halde tarafınıza teslim edilir.

Taşımacılık kuralları gereği yasaklı olan thc, cbd ya da uyuşturucu madde içerikli ürünler, silah, patlayıcı maddelerin gönderimleri yasaktır. Detaylı bilgiyi whatsapp hattımızdan alabilirsiniz.