BLOG YAZILARI

- Amazon Alışveriş Rehberi

Amazon alışveriş sitesinden alışveriş sırlarını, gümrük işlemlerini nasıl yapacağınızı, paketlerinizi nasıl birleştirebileceğinizi, en uygun fiyatla nasıl Türkiye adresinize kargolayacağınızı anlatacağız.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Ürün Gamı Limitiniz Bulunmuyor

 

Öncelikle yanlış bilinen bir klişeyi düzeltelim. Amerikasepetim olarak Amazon alışveriş sitesinden aklınıza gelen, gördüğünüz, sitede satışı yapılan her ürünü getirtebilirsiniz. Yeniden ifade edelim, `gümrüğe takılır, gelmez, belge gerekir` gibi kalıp cümleleri aklınızdan çıkarın, Amazon alışveriş sitesinde satışa sunulan her ürünü getirtebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Amerikasepetim olarak ilaçlardan sporcu gıdalarına, oto parçasından supplementlere, kozmetikten giyime, koleksiyon ürünlerden endüstriyel ürünlere, hatta tıbbi malzemelere kadar dilediğiniz her ürünü Türkiye adresinize hiçbir gümrük sorunu yaşamadan getirtebilirsiniz.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Merak Edilenler

 

En çok merak edilen 3 soruyu sizin için bir araya getirdik. Gümrüğe takılır mı, kaç günde adresimde olacak, toplam ne kadar ödeyeceğim.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Gümrüge Takılır Mı

 

Öncelikle belirtmek gerekir ki gümrük işlemleriniz deneyimli gümrük müşavirlerimiz tarafından ticari olarak yapılıyor. Yani ürün gönderimlerini firmalarımız arasında yapıyoruz. Bu nedenle dilediğiniz her ürünü getirtebiliyorsunuz ve hiçbir limitiniz de bulunmuyor. Bildiğiniz gibi birçok ürün grubunda bireysel gönderimlerde yasaklar ya da limitler bulunuyor ancak Amerikasepetim olarak bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Bu bağlamda Amazon alışveriş sitesinde de olduğu gibi hiçbir sipariş limitiniz olmadan alışverişlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Örneğin bir vitamin ya da ilaç istiyorsanız sizden reçete istemeyeceğiz. Bir kozmetik ürünü istiyorsanız belge ya da ek masraf talep etmeyeceğiz. Endüstriyel bir ürün istiyorsanız izin gerekmeyecek.

 

Kaç Günde Adresimde Olacak

 

Bir diğer konu ise kaç günde gelecek. Amerikasepetim olarak Amerika lojistik merkezimiz California, Amerika Birleşik Devletlerindedir. Bu nedenle birçok marka ile de komşuyuz. Bunun en büyük özelliği birçok firmanın bulunduğu bölgede olduğumuz için Amerika içi kargolarınız hızlıca bize teslim olacak. Bize ulaşması ardından ise 4-6 iş günü içerisinde gümrük işlemleri de tamamlanarak Amazon alışveriş sitesinden yapacağınız alışverişlerinizi Türkiye adresinize, kapınıza kadar teslim edeceğiz.

 

Toplam Ne Kadar Ödeyeceğim

 

Son soru ise toplam ne kadar ödeyeceğim. Yapacağınız alışverişlerinizde üç maliyetiniz olacak.

 

Ürün Maliyeti

 

Ürün maliyeti : Ürünü satın almak için ödenecek tutar. Bunun içinde ürünün fiyatı dışında ürün eyalet vergisi ve kargo ücreti de olabilir. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimize sorabilirsiniz.

 

Türkiye Gümrük Vergisi

 

Gümrük Vergisi : Her ürün kategorisi için farklı oranlarda gümrük vergisi mevcuttur. Siparişiniz Amerika lojistik merkezimize ulaştığında bu vergi sizden talep edilecek. Kategori bazlı vergi oranınızı öğrenmek için whatsapp ya da telefon hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Kargo Maliyeti

 

Kargo maliyeti : Paketinizin Türkiye adresinize kargolanması için talep edilen ücrettir. 1 lbs’ye kadar 14$, sonraki her ek lbs için ücretler sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Paketinizi ne kadar büyütürseniz kargo ücretinden o kadar tasarruf edersiniz. Dilerseniz farklı websitelerinden de alışveriş yaparak, paketlerinizi birleştirmemizi talep edebilirsiniz. Yüksek hacimdeki gönderileriniz için detaylı fiyat teklifi alabilirsiniz.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Nasıl Alışveriş Yapacaksınız

 

Buraya kadar herşey gayet iyi diye düşünüyor olmalısınız. Peki şimdi ne olacak, Amazon alışveriş sitesinden nasıl alışveriş yapacaksınız?

 

Amazon alışveriş sitesinden alışveriş yapmak için iki yolunuz var. Paket Oluştur ve Benim İçin Al. Paket Oluştur tercihinizde siparişinizi Amazon alışveriş sitesinden satın alıp, lojistik merkezimize gönderiyorsunuz. Benim için satın al tercihinizde ise , basit olarak, sizin için satın almamızı istediğiniz ürünü bize iletiyorsunuz ve sizin için satın alıyoruz. Her iki alternatifte de sevkiyat ve gümrük hizmetlerinizi sağlayarak paketinizi adresinize teslim ediyoruz.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Paket Oluştur

 

Amazon alışveriş sitesinden paket oluştur hizmetiyle alışveriş yapabilmek için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık.

 

1 - Amerikasepetim sitemize üye olarak Amerika adresinizi alınız.

 

2 - Amazon alışveriş sitesinden alışverişinizi oluşturup, teslimat adresi olarak, size vermiş olduğumuz lojistik merkezi adresimizi giriniz.

 

Not : Fatura adresi olarak kredi kartınızın bağlı olduğu Türkiye adresinizi yazınız.Aksi halde siparişiniz iptal olacaktır.

 

3 - Siparişinizi tamamlayarak Amazon alışveriş sitesinin, paketinizi Amerikasepetim lojistik merkezine göndermesini sağlayınız.

 

Not : Bazı alışveriş siteleri, fatura ve teslimat adresi farklı olduğunda güvenlik gerekçesiyle size mail atarak, siparişin size ait olup olmadığını sorgulayabilir. Siparişinizi vermeniz ardından maillerinizi düzenli kontrol ediniz ve Amazon alışveriş sitesinin kargo gönderimi yaptığına dair göndereceği maili bekleyiniz.

 

4 - Amerikasepetim sayfanızda, Paket Oluştur servisini kullanacağınız için, bu butona tıklayıp, açılan formu doldurunuz. Bu form sayesinde gelen paketinizi, formunuzla eşleştirerek takibini yapacağız.

 

5 - Paketiniz ulaştığında kargo ve vergi ücretini içeren bir mail ve sms göndereceğiz. Ödemenizi tamamlamanız ardından 1 iş günü içerisinde paketinizi Türkiye adresinize kargolayacağız. Paketinizle ilgili tüm sevkiyat ve gümrük işlemlerinizi tamamlayarak, Türkiye adresinize sorunsuz şekilde teslim edeceğiz.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Benim İçin Al

 

Amazon alışveriş sitesinden benim için al hizmetiyle alışveriş yapabilmek için yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladık.

 

1 - Amazon alışveriş sitesine girerek, istediğiniz ürünü seçin. Ürün linkini kopyalayın.

 

2 - Kopyalamış olduğunuz ürün linkini amerikasepetim anasayfamızdaki Benim İçin Al butonuna tıklayarak açılacak forma yapıştırınız.

 

3 - Açılan formdaki bilgileri doldurun. Sipariş ödemenizi tamamlayın.

 

4 - İletmiş olduğunuz linkteki ürünü sizin için satın alarak Amerikasepetim lojistik merkezimize getirteceğiz.

 

5 - Paketiniz ulaştığında kargo ve vergi ücretini içeren bir mail ve sms göndereceğiz. Ödemenizi tamamlamanız ardından 1 iş günü içerisinde paketinizi Türkiye adresinize kargolayacağız. Paketinizle ilgili tüm sevkiyat ve gümrük işlemlerinizi tamamlayarak, Türkiye adresinize sorunsuz şekilde teslim edeceğiz.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Tüm sorularınız için whatsapp destek hattımızdan ya da [email protected] adresimizden bize ulaşabilir sorularınızı iletebilirsiniz.

 

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz. Hakkında bilgi almak istediğiniz alışveriş sitesi varsa bize ulaşabilirsiniz.

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Amazon Alışveriş Rehberi

 

Amazon Alışveriş Rehberi

Bu makale 02-10-2022 tarihinde yayına alınmıştır, olası güncellemeler için lütfen whatsapp hattımızdan iletişime geçininiz.

AKLINIZA TAKILAN SORULAR VE CEVAPLARI

Amerikasepetim üzerinden siparişlerinizi dilerseniz Benim İçin Al servisimizi kullanarak, dilerseniz Paket Oluştur servisimizi kullanarak verebilirsiniz.

Benim için al servisimizle, Amerika’ya gönderi yapan dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, hiçbir sınırınız olmadan sipariş verebilirsiniz.

Paket oluştur servisimizle, dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, sizin için oluşturulan Amerika adresinize kargolatın. Paketinizin tarafımıza ulaşması ardından kargo ve gümrük işlemlerinizi ödeyin. Tüm işlemlerinizi tamamlayarak adresinize teslim edelim.

Paketlerinizin kargo ve gümrük ücretlerini öğrenmek için Ücretler sayfamızı inceleyebilir, hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Ücretler

Tüm paketlerinizin gümrük işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Hiçbir ürününüzde gümrük takılma riskiniz yoktur. Kargo ödemenizle birlikte, ürün içeriğinize göre vergi ücreti talep edilecektir. İşlemleriniz tamamlanarak Türkiye adresinize teslim edilecektir. Ek masraf, belge ya da reçete talep edilmeyecektir. Ürün ödemelerinize haricen vergi ve kargo ücretiniz olacaktır.

AKLINIZA TAKILANLAR İÇİN BİZE ULAŞIN

Tüm diğer sorularınız için WhatsApp destek hattımızdan ya da [email protected] adresimizden bize ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

Instagram ve Facebook hesaplarımızdan bizi takip edebilir, youtube kanalımızı inceleyebilirsiniz.