Valentino Amerika

Dünyanın en ikonik moda markalarının son kreasyonlarına ilk kez sahip olmak istemez misiniz? Valentino’nun Türkiye’de bulamadığınız ürünlerini sizin için adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Valentino Hakkında

 

Valentino Garavani tarafından 1960 yılında kurulan Valentino, İtalyan menşeili bir moda evi olmasının yanı sıra yirminci yüzyılın moda efsanelerinden birisidir. Kuruluşunun üzerinden geçen 70 yıla rağmen yirmi birinci yüzyılda hala lüks bir moda evi olarak koleksiyonlarının her birinde kendini kanıtlayan Valentino kalite ve klasik estetik açısından bir kriter olmaya devam ediyor.

 

 

Henüz 17 yaşında meslek aşkıyla İtalya'dan yola çıkarak moda ve ışık başkenti Paris'e seyahat eden Garavani, moda konusunda en büyük deneyimlerini burada edindi. Çok geçmeden 1960 yılında kendi markasını kuran Garavani, günümüzde hala dünyanın en lüks markaları arasında yer alan Valentino’yu bir moda devi haline getirdi.

 

 

Valentino tarzı son derece barizdir ve rahatlıkla tanınabilir. Valentino tarafından tasarlanan ürünleri çoğu moda dünyasında büyük etki yaratmıştır. Dikiş konusunda oldukça kült bir geleneğe sahip olduğuna inanılan Valentino, kadın vücudunun özellikle bel bölgesini güçlendiren hacimlere sahip tasarımlarıyla tanınır.

 

 

Valentino’nun tarzı sadece modern moda tasarımcıları tarafından anlaşılabilir. Valentino, kadın figürünün ön plana çıkartılmasına destek olan tarzıyla biliniyor. Ana koleksiyonları için en yaygın olarak öne sürdüğü tasarımlar renkli, zengin fakat eksantrik olmayan stilleriyle ön plana çıkar. Ürünlerin üretiminde her zaman en seçkin ve en lüks kumaşlar kullanılır. Ayrıca çoğu durumda gerçek bir peri masalı kostümünü taklit eden elbise tasarımlarıyla son derece karakteristiktir.

 

 

Valentino tasarımları her zaman çok ilham verici olmuştur.  Birçoğu, en eşsiz parti elbiselerinin kırmızı halının gerçek kahramanları olduğu Amerikan sinemasının altın çağını andırıyor. 1989 yılında Haute Couture serisini açtığından beri Valentino, bütün podyumlarda dikkatle takip ediliyor.

 

 

Valentino, değerli kumaşların ve rüya gibi yaratımlarının yanı sıra aynı zamanda bir dizi aksesuar ve mücevhere de sahiptir. Parfüm üretimi de bulunan Valentino, özellikle günlük parfüm yönünden büyük başarılara imza atmıştır. İlk Valentino parfümü ise 1978 yılında piyasaya sürülmüştür. Ayakkabıdan kemere, mücevherden parfüme, günlük elbiselerden gösterişli kostümlere kadar oldukça geniş bir ünün yelpazesine sahip olan Valentino, günümüz moda dünyasında hala en önemli moda evleri arasındaki yerini koruyor.

 

 

Valentino Sipariş

 

Valentino siparişleriniz isterseniz Valentino websitesinden, isterseniz de Neiman Marcus, Nordstrom, Saks Fifth gibi department store lardan sipariş verebilirsiniz. Sistemimizi isterseniz Benim için al olarak, isterseniz de Paket Oluştur olarak kullanabilirsiniz. Eğer isterseniz Amerika’dan getirmek istediğiniz kozmetik, supplement gibi siparişlerinizi de paketlerinizle birleştirerek kargo ücretinden tasarruf edebilirsiniz. Servislerimiz hakkında detaylı videolara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Diğer Konular
whatsapp