TrichGuard

Büyük baş hayvanınızın Tritrichomanas Fetüs ile enfekte olmasını önlemek ve hastalıktan korumak için TrichGuard aşısını kullanabilirsiniz. Bu aşıyı Amerikasepetim olarak sizler için yurt dışından güvenle getiriyoruz. TrichGuard’ın ne olduğunu ve nasıl satın alabileceğinizi yazının devamında bulabilirsiniz.

 

 

 

TrichGuard Hakkında

 

Trich olarak da adlandırılan Trichomoniasis, sığırlarda cinsel yolla bulaşan zührevi bir hastalıktır. Bu hastalığa sahip büyük baş hayvanlarda daha uzun ve gecikmiş buzağılama mevsimi, sütten kesilme, düşük gebelik oranı ve kısırlık görülebilir. Bu belirtiler ineklerde ortaya çıkar ancak sürünün tamamında her zaman klinik belirtiler görülmeyebilir. 

 

 

 

 

Boğalar hastalık etkeni mikroorganizma taşıyıcısı olabilirler ve hastalığı sürü içerisinde üreme yoluyla diğer ineklere yayabilirler. Hastalık kapan inekler 2 ila 4 ay içinde hastalıktan kendi kendilerine kurtarabilirler ancak taşıyıcı olan boğalar hastalığı yaymaya devam edeceklerdir. Aşılama, sürü içerisinde yayılımın durdurulmasını sağlayarak verimli buzağılamayı sağlar, gebelik oranlarındaki düşmeyi ortadan kaldırır ve kısırlığın önüne geçer. Büyük baş sürünüzün sağlığının korunması ve verimliliğinin devamı açısından aşılama oldukça önemlidir.

 

 

TrichGuard

 

 

TrichGuard, tritrichomanas fetüs mikroorganizmasına karşı etkinlik gösteren ilk ve tek lisanslı aşıdır. Bu mikroorganizmanın neden olduğu zührevi hastalık sığırlarda gebelikte düşüklere yol açar. TrichGuard, tritrichomanas fetüs’ün sığırlarda yayılmasının önüne geçerek hastalığa karşı korur. Aşı, trichomoniasis’in yayılmasının engellemenin yanı sıra campylobacter fetüs (vibrio) ve 5 yollu leptospiriosis ile kombine halde sunulduğu için bu mikroorganizmaların neden olduğu hastalıklara karşı da koruma sağlar. 

 

 

TrichGuard

 

 

TrichGuard piyasada 10 doz ve 50 doz olmak üzere 2 farklı dozda bulunur TrichGuard, deri altına 2 mililitre kadar uygulanır. Vibrio ve 5 yollu Leptospiriosis ile kombine hali olan TrichGuard V5L HB’nin önerilen dozu ise 5 mililitredir ve deri altına enjekte edilir. Önerilen aşılama protokolü ve tüm dozaj ayrıntıları ürünün etiketi üzerinde yer alır. Uygulamadan önce bu etiketler mutlaka okunmalı ve ona göre hareket edilmelidir. 

 

 

TrichGuard

 

TrichGuard Türkiye Sipariş 

 

TrichGuard’ı sürünüzün sağlığı için Amerika’dan satın alabilirsiniz. Orijinallik riski yaşamamak için en güvenilir yöntem, ürünü Amerika’dan sipariş etmektir. TrichGuard’a Amerika üzerinden ulaşmanın en kolay ve güvenilir yolunu sizlere Amerikasepetim kalitesiyle sunuyoruz. Sitede yer alan “Paket Oluştur” ve “benim için al” seçeneklerinden bir tanesiyle satın alma yolculuğuna çıkabilirsiniz. “Paket Oluştur” seçeneğini seçerseniz istediğiniz siteden ürünü alabilir ve paketinizi bize yönlendirerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. “Benim için al” seçeneğinde ise ürünü sepetinize ekleyebilirsiniz, böylece sizin için satın alma işlemini biz gerçekleştiririz.

 

 

 

 

 

 

Diğer Konular
whatsapp