Stella McCartney Amerika

Stella McCartney’nin birbirinden ikonik parçalarını ya Türkiye’de bulamıyor ya da fahiş fiyatlarla karşılaşıyorsunuz. Peki Stella McCartney ürünlerini sorunsuzca Amerika’dan getirtebileceğinizi biliyor musunuz?

 

 

Stella McCartney Hakkında

 

Sektörün önde gelen kadın moda tasarımcılarından biri olan Stella McCartney, İngiliz modern kadınlık ve terzilik anlayışını küresel bir markaya dönüştürdü. Dünyaca ünlü müzik gruplarından The Beatles’ın bas gitaristi Paul McCartney’in de kızı olan Stella, tüm hayatını vejetaryen olarak geçirmesine bağlı olarak bu tutumunu markasına da yansıttı. Sürdürülebilirlik, çevre ve hayvan dostluğunun yanı sıra temiz doğaya önem gösteren McCartney tasarımlarında herhangi bir deri veya kürk kullanmaz.

 

 

Stella McCartney, Christian Lacroix'te staj yaparak 16 yaşında moda endüstrisine girdi. Lacroix'in ardından Stella McCartney, dünyaca ünlü bir Savile Row terzisi olan Edward Sexton'da kesme becerilerini geliştirdi. Sanat ve moda üzerine bir okul olan Ravensbourne Koleji’nden mezun olduktan sonra Stella McCartney, aralarında Kate Moss’un da bulunduğu bir grup model arkadaşıyla beraber 1995 yılında mezuniyet koleksiyonunu sundu.

 

 

1997 yılında McCartney, Parisli moda evi Chloé'nin yaratıcı direktörü olarak atandı. 2001 yılında McCartney, Paris'teki ilk adını taşıyan koleksiyonunu, Kering Grubu ile birlikte %50’lik ortak girişim kapsamında piyasaya sürdü. Bugün, Stella McCartney markası dünya çapında Manhattan, Londra, Los Angeles ve Tokyo gibi şehirlerde sayıları 60’ı aşan bağımsız mağaza işletiyor. Koleksiyonları 800'den fazla toptan satış hesabı aracılığıyla 77'den fazla ülkede dağıtılmaktadır.

 

 

Moda sektöründe çevre dostluğu söz konusu olduğunda en önde gelen markalar arasında yer alan McCartney, sürdürülebilir ve etik fikirli işletmelerin ticari potansiyelinin güçlü bir örneğidir. Sürdürülebilirlik şirketin politikalarını ve temel iş modelini ve marka mesajını şekillendirmektedir. McCartney aynı zamanda aranan bir işbirlikçidir. 2004 yılında Adidas ile ilk ortaklığından bu yana, Adidas by Stella McCartney çatısı altında pek çok spor dalı için kıyafet tasarladı.

 

 

2010 yılının Eylül ayı itibariyle Adidas, Mccartney'i 2012 Olimpiyatları için direktör olarak atadı. Bu durum Olimpiyat tarihinde, önde gelen bir moda tasarımcısının tüm yarışmalarda kıyafet tasarladığı bir ilkti. 2018 yılında Meghan Markle'ın Prens Harry ile olan düğünü için resepsiyon elbisesini tasarladı. McCartney ürünleri arasında kokular da yer alıyor. İlk kokusunu 2003 yılında piyasaya süren McCartney ürünleri, Türkiye’de Beymen çatısı altında satılıyor.

 

 

Stella McCartney Sipariş

 

Stella McCartney ürünleri Amerika’da birçok popüler department store’da satışa sunuluyor. Peki bu ne demek, Amerikasepetim olarak size sunduğumuz her iki servisimizi de kullanabilirsiniz demek. Bir başka deyişle isterseniz ürünü siz satın alır, size vermiş olduğumuz adrese yönlendirirsiniz, isterseniz de satın almak istediğiniz ürün bilgilerini bize iletir, sizin için satın almamızı sağlarsınız. Her iki serviste de tüm kargo ve gümrük işlemlerinizi sizin için yapar, Türkiye adresinize teslim ederiz. Nasıl mı? Detayları hemen aşağıdaki videomuzda.

 

 

Diğer Konular
whatsapp