Manuka Honey

Bağışıklık sistemimizi her zamankinden daha güçlü tutmamız gereken bu günlerde balın etkisi bir kat daha artarken, standart bala yeni eklenen, popüleritesi her geçen gün artan Manuka Honey bugünkü yazımızın konusu.

 

 

Manuka Honey Hakkında

 

Manuka Honey, her türlü yara için merhem olarak kullanılabilen bir bal türüdür. Ek olarak akne ve sinüs problemlerinin çözümünde de kullanıldığı bilinmektedir. Tam bir mikrop savaşçısı olarak bilinen Manuka Honey, uzun yıllardır kullanılan geleneksel bir ilaç olmamasına rağmen kısa süre içerisinde popülarite kazanmıştır. Zelanda bodur bitkisinin bir ürünü olan bu bal türü, Avrupa bal arıları tarafından üretilir. Standart bal arısı balından çok daha güçlü, faydalı ve ek özelliklere sahip olan Manuka Honey, içerisinde barındırdığı yüksek seviyede metilgiloksal (MGO) konsantrasyonuyla oldukça etkilidir.

 

 

Faydalı gıdalar söz konusu olduğunda çiğ bal, her zaman sağlıklı ürünler arasında sayılan bir gıdadır. Fakat Manuka Honey çiğ bir bal değildir. Çok daha etkilidir. Antibakteriyel özellikli olmasının yanı sıra aynı zamanda bakterilere karşı da dayanıklıdır. Bu durum, bakterilerin zararlı etkilerine karşı tolerans göstermemesini sağlar.

 

 

Manuka Honey, boğaz ağrısından ciltteki lekeleri temizlemeye kadar pek çok tedavi için efektif bir şekilde kullanılıyor. Tüm bunların yanı sıra Manuka Honey’in diğer faydaları da aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 

 

Çoğu alternatif tedavinin aksine Manuka Honey, bilimsel seviyede ele alınan bir üründür. Bu balın iyileştirici faydalarını destekleyen bilimsel kanıtlar ve araştırmalar mevcuttur. Diğer ballarda olduğu gibi, Manuka Honey yaraların iyileşmesine yardımcı olabilir. Tüm bal formları asidiktir ve pH değerleri 3.2 ila 4.5 arasında değişir. Balın asidik özelliklerinin iyileşmeyi teşvik ettiği bilimsel bir şekilde gösterilmiştir. Ayrıca bal içerisinde bulunan yüksek şeker konsantrasyonu da yaraların korunmasına yardımcı olur.

 

 

Manuka Honey, son derece düşük bir nem seviyesine sahiptir. Bu sebeple yaralardan sıvı çeker. Bu durum, atıkların giderilmesine ve iyileşme sürecinin hızlandırılmasına yardımcı olur. Manuka Honey ayrıca istilacı bakterilerin hücrelerinden de su çekerek bakterilerin büyümek ve hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu suyu tüketir. Bu sayede istilacı bakteriler yeterli beslenemez ve ölürler. Cilt bakımı, sindirim problemleri ve yara bakımında rahatlıkla ve güvenle kullanılabilecek olan Manuka Honey, doğrudan tüketmek ve yara üzerine bandajla uygulanmak suretiyle kullanılabilir.

 

 

Manuka Honey Satın Al

 

Manuka honey, her popüler üründe olduğu gibi yine kendi simsarlarını yarattı. Piyasada oldukça sahte ve ucuz ürün bulunmakta. Ancak biz size en çok tercih edilen, organik Manuka Honey ürünlerini bir araya getirdik. Hemen aşağıdaki linkimizde Manuka Honey alternatiflerini görebilir, sipariş verebilirsiniz. Eğer önerdiğimiz dışında bir Manuka Honey siparişi vermek isterseniz, yapmanız gereken hemen aşağıdaki videolardaki servislerimizden birini kullanmak ve siparişini oluşturmak. Daha sağlıklı bir hayat için Manuka Honey deneyebilirsiniz.

 

 

Diğer Konular
whatsapp