BLOG YAZILARI

- Kava Extract

Hemen her gün yeni bir ürüne uyanıp, forumlarda yeni bir supplement ile karşı karşıya kalıyoruz. Teknoloji ilerlemesiyle küçülen dünyada, uzak ülkelerdeki çare bitkilerin faydalarından haberdar oluyor ve temin etmeye çalışıyoruz. Kava Extractı da bunlardan biri. Ama asıl soru, nasıl satın alıp nasıl getirteceğimiz oluyor. O konuda da Amerikasepetim olarak biz yardımcı oluyoruz.

 

 

Kava Extract Hakkında

 

Kava, Batı Pasifik adalarına özgü bir bitki olan Piper methysticum'dan yapılan bir içecek veya ekstrakttır. Güney Pasifik’te Batı toplumlarındaki alkole benzer sosyal bir içecek olarak tüketilen kava, sarhoş edici özelliğinin yanı sıra kaygı, stres, uykusuzluk ve diğer bozuklukları tedavi etmek için kullanılabilir.

 

 

"Kava" adı, Polinezya dilinde acı anlamına gelen "awa" kelimesinden gelmektedir. Kök ekstraktı, kök kapsülleri, tentür, kök tozu, kök çayı, konsantre zamk kava ürününün biçimleridir. Kava (Piper methysticum) ekstraktı geleneksel olarak kava kökü ve sudan oluşan bir karışım ile hazırlanmaktadır. Kava çayı, kava kökü özütü ve kapsüller nispeten daha hafif etkiler üretirken, tentür ve tozlar daha güçlü etkiye sahiptir.

 

 

Kava kökü, kaval pirronları ve kalkollar olmak üzere iki ana bileşikten oluşur. Kaval pirronları kasların rahatlaması ve sakinleştirici gibi etkiler üretirken kalkollar kanser hücresi gelişimini engelleme ve antioksidan, antienflamatuar ve antimikrobiyal etkilere sahiptir. Tıbbi olarak kava dozajı tablet formunda 6 gram, rekreasyonel amaçla kullanım miktarı ise toz formunda 50 ila 200 gram olarak önerilmektedir.

 

 

Kava kullanımının, kullanıcı yorumları ile belirlenen etkilerini destekleyecek bir bilimsel kanıt olmasa da bilinene göre kava, meme, prostat ve kolon kanserlerinin büyümesini durdurmada; uyku bozukluklarını gidermede, depresyon tedavisinde; parkinson ve alzeihmer hastalığının sebep olduğu beyin hasarının önlenmesinde, epilepsi ve nöbetlerin ciddiyetini azaltmada, menopozu hafifletmede, iltihaplanmayı azaltmada ve immün sistemin direncini artırmada oldukça etkili bir doğal ilaçtır.

 

 

Baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, yorgunluk, depresyon, hafif mide rahatsızlığı ve diyare kava kullanımda sık rastlanılan yan etkilerdendir. Çok genel olarak anksiyete semptomlarına karşı kullanılan kava, bazı kullanıcılar için toksik olabilmekte ve şiddetli karaciğer hasarlarına sebep olabilmektedir. Bu sonuçlar nedeniyle, kava 2000'li yılların başında Avrupa ve Kanada'da piyasadan çekilmiştir fakat ABD’de hiçbir zaman piyasan çekilmeyen ve kullanıcısı olan bir üründür.

 

 

Kava Extract Satın Al

 

Kava Extract birçok supplement markasının yeni keşfi olduğundan farklı markaların bünyelerinde var. Kafanızı fazla karıştırmadan tek bir site öneriyor olacağız, o da Amazon. Amazon’da search ettiğinizde Kava Extract yazıp, çıkan markalardan dilediğinizi satın alabilirsiniz, dilerseniz bize de aldırabilirsiniz. Bu konuda bildiğiniz gibi iki farklı şekilde tedarik edebiliyorsunuz. Her ikisinin de kısa videolarını hemen bu aşağıda bulabilirsiniz, aklınıza takılan soruları da bizimle Whatsapp destek hattımızdan paylaşabilirsiniz.

 

 

Bu makale 02-10-2022 tarihinde yayına alınmıştır, olası güncellemeler için lütfen whatsapp hattımızdan iletişime geçininiz.

AKLINIZA TAKILAN SORULAR VE CEVAPLARI

Amerikasepetim üzerinden siparişlerinizi dilerseniz Benim İçin Al servisimizi kullanarak, dilerseniz Paket Oluştur servisimizi kullanarak verebilirsiniz.

Benim için al servisimizle, Amerika’ya gönderi yapan dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, hiçbir sınırınız olmadan sipariş verebilirsiniz.

Paket oluştur servisimizle, dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, sizin için oluşturulan Amerika adresinize kargolatın. Paketinizin tarafımıza ulaşması ardından kargo ve gümrük işlemlerinizi ödeyin. Tüm işlemlerinizi tamamlayarak adresinize teslim edelim.

Paketlerinizin kargo ve gümrük ücretlerini öğrenmek için Ücretler sayfamızı inceleyebilir, hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Ücretler

Tüm paketlerinizin gümrük işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Hiçbir ürününüzde gümrük takılma riskiniz yoktur. Kargo ödemenizle birlikte, ürün içeriğinize göre vergi ücreti talep edilecektir. İşlemleriniz tamamlanarak Türkiye adresinize teslim edilecektir. Ek masraf, belge ya da reçete talep edilmeyecektir. Ürün ödemelerinize haricen vergi ve kargo ücretiniz olacaktır.

AKLINIZA TAKILANLAR İÇİN BİZE ULAŞIN

Tüm diğer sorularınız için WhatsApp destek hattımızdan ya da [email protected] adresimizden bize ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

Instagram ve Facebook hesaplarımızdan bizi takip edebilir, youtube kanalımızı inceleyebilirsiniz.