Givenchy Yurt Dışı Alışveriş

Moda markaları denildiğinde ilk 10’a rahatlıkla girebilecek olan Givenchy, hemen her sezon modayı belirleyen ikonik modelleriyle sürekli hayatımızda. Peki Türkiye’de bulamadığınız Givenchy ürünlerini nasıl getirteceksiniz? Cevabı makalemizde.

 

 

Givenchy Hakkında

 

Givenchy, haute-couture giyim, parfüm, aksesuar ve kozmetik ürünleri üreten dünyaca ünlü bir Fransız markasıdır. 1952 yılında Fransız tasarımcı Hubert de Givenchy tarafından kurulan Givenchy, günümüzde LVMH grubuna aittir. Grace Kelly, Elizabeth Taylor, Jackie Kennedy ve Wallis Simpson’ıın yanı sıra Givenchy’nin ilham perisi olan Audrey Hepburn'e kadar 20.yüzyılın ikonik yıldızlarından birçoğu tarafından sevilerek kullanılan Givenchy'nin adı ve mirası 50 yılı aşkın bir süredir Paris şıklığı ile eşanlamlıdır. Hubert de Givenchy, 1988 yılında markanın isim haklarını sattı ve yedi yıl sonra da emekli oldu.

 

 

1927'de doğan Hubert de Givenchy, 1952 yılında kendi adını taşıyan Givenchy’i kurduktan sonra moda tarihinde silinmez izler bırakacak bir koleksiyon sundu. Mimari çizgileri ve sadeliği harmanlayan zarif bluz ve hafif eteklerle ön plana çıkan bu koleksiyon, o günün şartlarında daha dar görünümleri ile muazzam bir başarı elde ettir. İnce kalçalar, ince siluetler ve kuğu benzeri boyunlar ile dünyanın dört bir yanında şöhret kazanan Givenchy, 1955 yılına gelindiğinde ilk gömlek tasarımını sundu. Audrey Hepburn, tasarımcının ilham perisi olarak, güzellik standartlarını yeniden tanımlayacak bir stil icat etmede ona eşlik etti.

 

 

1969'da “Givenchy Gentleman” serisinin lansmanı erkek modasında bir devrim yarattı. 40 yıldan fazla süren bir kariyerin ardından Givenchy, 1988'de LVMH grubunun bir parçası oldu. John Galliano, Alexander McQueen, Julien MacDonald ve Riccardo Tisci gibi modanın en büyük yaratıcı yetenekleriyle buluşan Givenchy, günümüzde hala dünyanın en önemli moda markaları arasında yer alıyor.

 

 

Kadın giyimden erkek giyime, parfümden aksesuara kadar oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Givenchy, son yıllarda ürettiği özel tasarımlı spor ayakkabılarıyla da ön plana çıktı. Dünyanın pek çok ülkesinde çok sayıda şube ile hizmet veren Givenchy, aynı zamanda bazı ülkelerde karma marka dağıtıcısı olan mağazalar altında da iş anlaşmalarını yürütüyor. Türkiye’de Beymen çatısı altında satılan Givenchy ürünleri, Türkiye’nin her yerindeki Beymen şubelerinden temin edilebileceği gibi aynı zamanda online satın alma seçenekleriyle de moda severlerin evlerine kadar giriyor.

 

 

Givenchy Sipariş

 

Givenchy ürünlerini department storelarda, kendi sitesinde, eğer ikinci el istiyorsanız hatta ebay’de bile bulabilirsiniz. Artık birçok websitesi Türk kredi kartı da kabul ettiğinden isterseniz Benim İçin Al servimizi, isterseniz de Paket Oluştur servisimizi kullanabilirsiniz. Bir başka deyişle isterseniz ürünü siz satın alır, Amerika lojistik merkezimize gönderirsiniz, isterseniz de ürünü bize satın aldırabilirsiniz. Her iki durumda da tüm kargo ve gümrük işlemlerinizi yaparak sorunsuzca adresinize teslim ediyor olacağız.

 

 

Diğer Konular
whatsapp