Duty Free

Duty Free’den alışveriş yapar gibi, dilediğiniz ürünü yurt dışından getirmek nasıl olurdu? Amerikasepetim olarak sınırları kaldırıyor, tüm ihtiyaçlarınızı adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Duty Free Hakkında

 

Duty Free gümrüksüz mağazacılık olarak bilinmektedir. Duty Free’ler genellikle havaalanlarında, vergi ücretinin fiyatlara yansımayan ürünlerin satıldığı yerlerden yapılan alışverişlerdir. Vergiden muaf ürünlerin fiyatları vergi eklenmiş hallerinden çok daha uygundur. Bu şekilde çalışan market ve mağazalarda hemen her kategoriden ürün bulunmaktadır. Bu ürünlerden faydalanabilmek için, uluslararası bir yolculuk yapılması zorunluluğu vardır.

 

 

Duty Free ürünlerinden bazıları;

 

 

Standart fiyatların altındaki bu ürünlerde, orijinallik bulunmaktadır. Sahte markalar mevcut değildir. Ürünlerin yurt içi ve yurt dışı markaları olmak üzere birçok türü vardır. Hepsi o havaalanına bağlı ülkenin ürünleri değildir. Çeşitli lüks ve pahalı markaların ürünlerine vergi katılmamış ücretlendirmeleri için Duty Free alışverişleri yerlerinde satın almak çok daha avantajlıdır.

 

 

Türkiye’de Ankara Esenboğa Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Muğla Dalaman Havalimanı, Antalya Havalimanı noktalarında Duty Free alışveriş imkânı bulunmaktadır. Dünyada ise sayısız örneği mevcuttur. Londra Heathrow Havalimanı, Dubai Havalimanı, Kanada Vancouver Havalimanı, Norveç Oslo Havalimanı en büyük Duty Free merkezlerinden bazılarıdır.

 

 

En çok satış yapan Duty Free markaları ise;

 

 

Duty Free ürünlerinde yerli ve yabancı tüm turistlerin eşit bir şekilde yararlanabilmesi için bir sınır miktarı bulunmaktadır. Her ürün kategorisinde farklılık gösteren bu sınır miktarı, satışların ve alışverişin devamlılığını ve sürdürülebilirliğini etkilemektedir.

 

 

Bu mağazalardan alışveriş yapılırken, seyahat edilecek yere göre araştırma yapmak gerekmektedir. Bazı ülkeler, alkol ve tütün ürünleri gibi benzer ürünler için sınır getirebilmektedir. Bu sınır sebebiyle, gidilecek ülkenin kuralları çerçevesinde alışveriş yapılmalıdır.

 

 

Ayrıca bir diğer sınırlama da bagaj kapasitesidir. Bilindiği üzere uçak yolculuklarında bagaj kapasitesi bulunmaktadır. Her bir yolcu için havayolu firmaları tarafından belirlenmiş bagaj kiloları vardır. Havayolu firmasına, bagaj kapasitesine ve gidilecek ülkenin yasal gerekliliklerine göre Duty Free alışveriş yapılması önerilir. Aksi takdirde satın alınan ürünlere el koyma, uçağa almama veya gidilen ülkeye geçirememe gibi durumlar yaşanabilmektedir.

 

 

Duty Free Sipariş

 

Duty Free’den yapmak istediğiniz içecek, kozmetik, supplement gibi dilediğiniz siparişi yurt dışındaki internet sitelerinden yapabilirsiniz. Sizin için tüm işlemlerinizi yaparak adresinize teslim ediyor olacağız. Gümrük işlemlerinizin tamamıyla biz ilgileneceğiz. Bu hizmetimizi Benim için al ve Paket oluştur olarak ikiye ayırıyoruz. Detayları hemen aşağıdaki videolarımızda bulabilirsiniz.

 

 

Diğer Konular
whatsapp