Don Julio 1942

Türkiye’de bulamadığınız ya da fahiş fiyatlarla satılan alkollü içecekleri, Amerika’dan getirebileceğinizi biliyor muydunuz? Biraz Don Julio 1942 tekila ’dan bahsedelim.

 

 

Don Julio 1942 Tekila Hakkında

 

Don Julio, 1942’de kurulmuş adını da kurulduğu yıldan almış bir tekila markasıdır. Marka, yalnızca zanaatına değil, aynı zamanda tekilanın yapılmaya devam ettiği Jalisco Highlands'deki memleketi Atotonilco El Alto'da kendi işine de derinden bağlı bir adam olan Don Julio González tarafından kurulmuştur.

 

 

Don Julio, agave bitkilerini hasattan önce tamamen büyümeleri için her birini birbirinden ayırarak uzak yerlere ekmiştir ve böylelikle yarattığı lezzet ile tekila dünyasında bir devrim yaratmıştır. Tekilayı, 72 saat boyunca yavaşça pişirilmiş olan agave bitkisi köklerinden iki kez damıtarak ortaya çıkartmıştır.

 

 

Tekila şişelerinin tasarımında ise geleneksellikten uzaklaşıp farkını daha da belli ederek uzun tekila şişeleri kullanmamıştır. Bunun yerine tekilayı tüketen konuklarının masada birbirlerinin yüzlerini görebilmeleri için daha kısa bir tekila şişesi tasarımı oluşturmuştur.

 

 

Tekila Çeşitleri

Don Julio Blanco tekila, diğer tüm çeşitlerin türetildiği temel niteliğindedir. Genellikle ‘gümüş tekila’ olarak anılır. Gevrek agave ve narenciye aroması ile onu margaritalar da dahil olmak üzere çeşitli yenilikçi içeceklerin önemli bir bileşeni haline getirir. %100 mavi agave bitkisi içerir.

 

 

Amerikan ak meşe fıçılarda sekiz ay yaşlandırılan Don Julio Reposado tekila, altın kehribar rengindedir ve yumuşak içimlidir. Soğutulmuş veya buzlu kokteyller için vazgeçilmezdir.

 

 

Sekiz ay boyunca Amerikan ak meşe fıçılarda küçük partiler halinde yaşlandırılır. Agave, ahşap ve vanilya aromalı karmaşık bir tadı vardır.

Blanco tekilası ile Añejo tekilasının karışımından yapılmıştır. Amerikan ak meşe fıçılarda 18 ay kadar dinlendirilir , ardından gevrek bir agave aroması verebilmesi için dikkatlice süzülür.

Küçük partiler halinde üretilmiştir ve en az iki buçuk yıl eskitilmiştir. Genelde barlarda, restoranlarda ve gece kulüplerinde bu tekila kullanılmaktadır. Don Julio González'in tekila yapma yolculuğuna başladığı yılı anmak için yaratılmış bu tekila el yapımıdır.

Amerikan beyaz fıçılarında üç ile beş yıl boyunca yaşlandırılan bu tekila Don Julio tekila portföyünün en değerli ürünüdür. Zengin aromalı ve pürüzsüz içimlidir.

Yapımı Buchanan'ın harmanlanmış scotch viski yapımında kullanılan fıçılarda tamamlanmıştır. Tropik meyve ve baharat alt tonlarıyla zengin bir aromaya sahiptir.

Bu tekila, ana damıtıcıları tarafından elle seçilen tek bir fıçıda 10 ay dinlendirilmiştir. Private Cask sürümü, fıçıdan fıçıya değişen nüanslı bir tada sahiptir.

 

 

Don Julio 1942 Tekila Satın Al

 

Alkollü içeceklerin satışı online olarak yasak olduğunuz Türk kredi kartınızı kullanarak alışveriş yapamazsınız. Ancak sizin için biz satın alabilir, tüm gümrük işlemlerinizi yapabilir, kapınıza kadar teslim edebiliriz. Don Julio 1942 Tekila ve diğer talep edeceğiniz spesiyal siparişleriniz için Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Diğer Konular
whatsapp