Davidoff Puro

Türkiye’de purolara erişim ne yazık ki oldukça kısıtlı. Bu nedenle puro severler, oldukça dar bir sunum içerisinde keyiflerini yaşayabiliyor. Ancak buna mecbur değiller. Davidoff puro da dahil olmak üzere dilediğiniz puroyu sizin için temin ediyor, gümrük işlemlerinizi yapıyor, adresinize teslim ediyoruz.

 

 

Davidoff Puro Hakkında

 

Davidoff, İsviçre yapımı bir yüksek kaliteli puro, sigara ve tütün aksesuarları markasıdır. Adını, 1936'dan 1994'e kadar Cenevre'de bir tütün ürünleri dükkânı işleten Zino Davidoff’tan alan marka, dünyaca tanınan bir popülariteye sahiptir. İlk Davidoff purolar, 1968 yılında piyasaya sürüldü. No. 1, No. 2 ve Ambassadrice ismiyle piyasaya sürülen ilk purolardan sonra, 1970 yılında İsviçre'nin Basel kentinde bulunan Oettinger AG, Davidoff ticari markasının haklarını satın aldı.

 

 

1972 yılına gelindiğinde marka, Davidoff boru tütünleri piyasaya sürdü. 1975 yılından itibaren ise Chateau serisi puroları Davidoff logosunu taşıyan kutularda satılır hale geldi. 1976 yılında Mille Serisi ve 1977 yılında da bir şampanyanın adını taşıyan Dom Pérignon isimli puro piyasaya sürüldü. 1986 yılında, Zino Davidoff'un 80.doğum gününü kutlamak için Anniversario purolarının sınırlı sayıda özel üretimi yapıldı.

 

 

1990’larda marka, Küba yapımı ürünleri bıraktı ve Davidoff puroları Dominik Cumhuriyeti'nde üretilmeye başlandı. Çok sayıda test çalışmasından sonra Zino Davidoff, Hendrik Kelner'in sahip olduğu yerel bir şirket olan Tabadom ile ortaklık yaptı. İlk Dominik yapımı Davidoff purolarının piyasaya sürülme tarihi ise 1991’dir.

 

 

Dominik Cumhuriyeti'ne taşındıktan sonra Chateau serisi yeniden adlandırılarak “Grand Cru” olarak çıkartıldı. Ayırca ve üzüm bağlarının isimlerini taşımak yerine bireysel formatlar numaralandırıldı. 1991 yılı itibariyle Aniversario adlı özel ve sınırlı sürüm, Aniversario Serisi olarak adlandırılan ve sürekli üretilen bir puro serisi haline geldi. 1992 yılında, ilk ürün olarak Special R formatı ile Special puro serisi piyasaya sürüldü. 2001 yılında Millennium Blend puro serisi piyasaya sürüldü.

 

 

Davidoff Puru genellikle, çift altın bantlarda sunulur. Dış sargısı zengin bir çikolata kahverengisidir ve dokunulduğunda kösele hissiyatı verir. Puroların aroması, türüne göre çok farklı notalar içerebilmesine karşılık olarak çikolata, ekmek ve yumuşak bir ağaçlık ile şaşırtıcı derecede tatlı notalar barındırır. Tatlı sütlü çikolata, tarçın, bitkisel/mantar ve meşe lezzetleri birbirine karışır ve lezzetli bir deneyim yaratır. Mukavemet açısından bakıldığında ise Davidoff puroların orta gövdeli olduğu söylenebilir. Baharat notaları ise tüm için boyunca yer yer seyreder.

 

 

Davidoff Puro Sipariş

 

Puro siparişlerinizde Amerikasepetim olarak kargo ve gümrük hizmeti vererek, sorunsuzca adresinize teslim olmasını sağlıyoruz. Stoklu puro satışımız bulunmamaktadır, istek üzerine getirtiyoruz. Siparişlerinizi ise iki şekilde verebilirsiniz.

 

1 - İstediğiniz yurt dışı puro sitesinden kendiniz satın alıyorsunuz, bize gönderiyorsunuz. Sizin için kargo ve gümrük işlemlerinizi yaparak adresinize teslim ediyoruz. Buna da Paket Oluştur diyoruz.

 

 

2 - İstemiş olduğunuz puroyu bize satın aldırıyorsunuz, kargo ve gümrük işlemlerinizi yaparak adresinize teslim ediyoruz. Aradığınız puroyu bulabilmeniz için en çok tercih edilen birkaç websitesini aşağıda paylaşıyoruz. Bunlar dışında da sitelerden sipariş verebilirsiniz.

https://www.solocigars.com/

https://www.cigarsinternational.com/

https://www.famous-smoke.com/

 

Diğer Konular
whatsapp