Azure Kinect DK

Yurt dışından, özellikle Amerika’dan dilediğiniz elektronik ürünü, buna Azure Kinect DK da dahil, getirmek çok kolay. Herhangi bir limitiniz, gümrük, ötv, kdv gibi dertleriniz olmadan, kolayca, sanki Türkiye’deymiş gibi siparişinizi verin, bırakın geri kalan işlemlerinizi biz halledelim. Nasıl mı? Hadi anlatalım.

 

 

Azure Kinect DK Hakkında

 

Eskiden platform oyunları için hareket algılayıcı bir cihaz olarak ilişkilendirilen Kinect, artık çok daha fazla özelliğiyle hasta tedavisinden spora kadar pek çok iş için kullanılabiliyor. En son model Azure Kinect Dk olarak 2019 yılında tanılındı ve piyasaya ilk olarak ABD ve Çin’de sürüldü.

 

 

Azure Kinect DK, eskisi teknolojisiyle aynı temele dayanıyor olsa da hareketi izleyebilen ve etrafındaki dünyayı deyim yerindeyse görebilen bir cihaz. En büyük farkı oyun oynama amacı değil, Microsoft'un bulut ve yapay zekâ altyapısına takılan kurumsal uygulamalar oluşturma amacı gütmesidir. Yeni cihaz, geliştiricilerin ve işletmelerin, fiziksel dünyada neler olup bittiğini anlayabilen ve gerekirse yanıt verebilen, yüz tanıma, vücut izleme ve diğer hizmetler üzerine inşa edilmiş yapay zeka destekli uygulamalar oluşturmak için kullanabilecekleri kamera ve sensörlerden oluşan bir ünite olarak tanımlanabilir.

 

 

Azure Kinect DK İle Neler Yapılabilir?

 

Microsoft, ön plana çıkan bir örnek olarak; atletik performansı iyileştirmek, izlemek ve bundan elde edilen verilere dayanan gerçek zamanlı geri bildirimlerle hastaları daha hızlı rehabilite etme olanağı sağlanabileceğini söylüyor. Ortamları üç boyutlu olarak analiz etme, yüz izleme ve konuşma tanıma gibi Microsoft'un Azure bulut hizmetleri de uygulamalar oluşturmak için kullanılabilir. Söylemekte yarar var ki Azure Kinect Dk oyun amaçlı bir ürün olmadığı için oyun konsolunuzla birlikte kullanamazsınız.

 

 

Azure Kinect DK İçeriği

 

Azure Kinect DK, uzaktan konuşma ve sesleri yakalamak için HoloLens 2,7 mikrofon ve derinlik sensörü, derinlik akışına hizalanmış ilave renk desteği için 12 megapiksel RGB kamera bulundurur. Ayrıca ivmeölçer ve jiroskopun yanı sıra algılayıcı akışlarının eş zamanlı olarak çok sayıda cihaza senkronize olmasını sağlamak için harici pimler içerir.

 

 

Azure Kinect DK Satın Al

 

Azure Kinect DK, Microsoft store’da satılıyor. Microsoft ise hem Türk hem de yabancı kredi kartlarını kabul ediyor. Peki bu size ne sağlıyor, her iki servisimizi de kullanabilmeniz imkanını sağlıyor. İsterseniz benim için al servisimizi, isterseniz de paket oluştur servisimizi kullanabilirsiniz. Daha fazla yazı ile kafanızı şişirmeyelim, videolu olarak bu iki servisimizi de nasıl kullanacaksınız, bunu anlatalım.

 

 

 

Herşey çok güzel, servislerimizi anladınız ancak yine de sormak istediğiniz bazı sorular var. Whatsapp uygulamanız hala telefonunuzdaysa aşağıdaki butona tıklayın ve whatsapp destek hattımızda aklınıza gelen tüm soruları sorun, yanıtlayalım.

Diğer Konular
whatsapp