BLOG YAZILARI

- Allbirds Ayakkabı

Koşu ayakkabılarında sadelik ve şıklığı bir arada sunan Allbirds ayakkabılarını, sizin için Amerika’dan satın alıyor, kapınıza kadar teslim ediyoruz.

 

 

Allbirds Hakkında

 

Allbirds, ayakkabı ve giyim eşyaları üreten ve satan, Yeni Zelanda menşeili bir Amerikan şirketidir. Allbirds'in ilk ayakkabısı, Yeni Zelanda süper merinos yününden yapılan bir koşu ayakkabısıydı. Allbirds ayakkabıları, mümkün olan en optimum düzeyde çevre dostu olarak imal edilir. Bu alanda sertifika sahibi olan marka, 2018 yılının mart ayı itibariyle ayakkabıları okaliptüs ağacı lifi ile sunmaya başladı.

 

 

2020 yılında sürdürülebilir malzemelerden yapılmış, hem erkekler hem de kadınlar için ilk giyim hattını başlatan Allbirds, uyguladığı toptan satış modeli ile düşük marjlardan kaçınmak için hem üretici hem de satıcı olarak hareket ederek doğrudan tüketiciye yönelik bir üretim ve satış politikası izlemektedir.

 

 

Allbirds'in kurucu ortağı Tim Brown, Yeni Zelanda futbol takımının kaptan yardımcısıyken parlak bir fikir edindi. Daha önce arkadaşları için deri ayakkabılar yapmış olan Brown, 2014 yılında Yeni Zelanda yün endüstrisinden bir spor ayakkabısı tasarlamak için bir araştırma hibesi aldı. Fikrini hayata geçirdiği ilk hafta 119.000 ABD doları yatırım aldı.

 

 

Ürünler Kickstarter'da piyasaya sürüldükten sonra Brown, bir biyoteknoloji mühendisi ve yenilenebilir malzeme uzmanı Joey Zwillinger ile birlikte çalıştı. İki kurucu ortak olarak iş süreçlerini geliştirmeye başladıktan sonra 2016 yılının mart ayında Allbirds Ayakkabılarını resmen hayata geçirdiler. İş dünyasındaki ilk yıllarında şirket; Maveron, Lerer Hippeau Ventures ve diğer firmalar da dahil olmak üzere pek çok yatırımcıdan toplamda 990,25 milyon dolar topladı.

 

 

Allbirds adı; Yeni Zelanda'nın neredeyse hiç yerli kara memelisine sahip olmadığı gerçeğine bir atıf niteliği taşımaktadır. Çünkü Yeni Zelanda "tüm kuşlar (all birds)" ülkesi olarak bilinir. Ekim 2018'e kadar yatırımcılara 1,4 milyar dolarlık bir değerleme ile hisse satan Allbirds, 2020 yılının mayıs ayı itibariyle alanında dünya devi olan Adidas ile bir ortaklık yaptığını açıkladı.

 

 

Koşu ayakkabıları, günlük spor ayakkabıları, tekne ayakkabıları, hava koşullarına dayanıklı özel ayakkabılar ve babetler de dahil olmak üzere oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Allbirds; ceket, çorap, elbise ve pantolon gibi pek çok giyim eşyası da üretmektedir. Ayrıca Allbirds, Outdoor Voices ve Nordstrom dahil olmak üzere sınırlı sayıda ürün üretmek için diğer markalarla iş birliği de yapıyor.

 

 

Allbirds Ayakkabı Sipariş

 

Allbirds şimdilik sadece kendi sitesinde satışa sunulmaktadır. Allbirds sitesinde ise isterseniz Türk kredi kartınızı da kullanabilirsiniz. Bu ne demek peki, her iki hizmetimizi de kullanabilirsiniz demek. İsterseniz Paket Oluştur hizmetimizle, siparişinizi verip Amerika lojistik merkezimize yönlendirin, isterseniz Benim İçin Al servisimizle sipariş vermek istediğiniz ürün bilgilerini iletin, sizin için satın alalım. Her iki servisimizde de Amerika lojistik merkezimize gelen ürününüzün tüm kargo ve gümrük işlemlerinizi tamamlayarak adresinize teslim edelim. Nasıl sipariş verebileceğiniz detaylarını aşağıdaki videolarımızda bulabilirsiniz.

 

 

Bu makale 02-10-2022 tarihinde yayına alınmıştır, olası güncellemeler için lütfen whatsapp hattımızdan iletişime geçininiz.

AKLINIZA TAKILAN SORULAR VE CEVAPLARI

Amerikasepetim üzerinden siparişlerinizi dilerseniz Benim İçin Al servisimizi kullanarak, dilerseniz Paket Oluştur servisimizi kullanarak verebilirsiniz.

Benim için al servisimizle, Amerika’ya gönderi yapan dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, hiçbir sınırınız olmadan sipariş verebilirsiniz.

Paket oluştur servisimizle, dilediğiniz websitesinden dilediğiniz ürünü, sizin için oluşturulan Amerika adresinize kargolatın. Paketinizin tarafımıza ulaşması ardından kargo ve gümrük işlemlerinizi ödeyin. Tüm işlemlerinizi tamamlayarak adresinize teslim edelim.

Paketlerinizin kargo ve gümrük ücretlerini öğrenmek için Ücretler sayfamızı inceleyebilir, hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Ücretler

Tüm paketlerinizin gümrük işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Hiçbir ürününüzde gümrük takılma riskiniz yoktur. Kargo ödemenizle birlikte, ürün içeriğinize göre vergi ücreti talep edilecektir. İşlemleriniz tamamlanarak Türkiye adresinize teslim edilecektir. Ek masraf, belge ya da reçete talep edilmeyecektir. Ürün ödemelerinize haricen vergi ve kargo ücretiniz olacaktır.

AKLINIZA TAKILANLAR İÇİN BİZE ULAŞIN

Tüm diğer sorularınız için WhatsApp destek hattımızdan ya da [email protected] adresimizden bize ulaşabilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

Instagram ve Facebook hesaplarımızdan bizi takip edebilir, youtube kanalımızı inceleyebilirsiniz.