Adequan Nasıl Getirtilir

Bugün son derece niş bir sektör, niş bir alan olan atlardan bahsedeceğiz. Atlardan da ziyade, atlar için en çok kullanılan, en etkili supplementlerden biri olan Adequan’ı anlatacağız. Hemen hemen kurulduğumuzdan beri, en çok tercih edilen ürünlerden biri olan Adequan hakkında hem bilmediklerinizi, hem de nasıl getirtebileceğinizi anlatıyor olacağız.

 

Adequan i.m. Equine Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

 

30 yıl boyunca, veteriner hekimler tarafından hafta sonu maceralarından seçkin performanslara kadar her sürüşte atların eklemlerinin hareket etmesini sağlamak için uygulanan Adequan enjekte edilebilir bir ilaçtır. Adequan, özellikle karpal ve insanlarda ayak bileği kemiğinin eşdeğeri olan diz eklemlerinde, atlarda bulaşıcı olmayan dejeneratif eklem hastalığının (DJD) tedavisi için reçete edilmektedir. DJD genellikle at topallığına yol açabilen eklem ağrısı ve iltihaplanmaya neden olabilir. Bu yüzden zamanında ve doğru teşhis ile tedavisi hayati önem arz etmektedir. Adequan (polisülfatlanmış glikozaminoglikan), atlarda enfeksiyöz olmayan dejeneratif veya travmatik eklem disfonksiyonunun ve buna bağlı karpal ve diz eklemlerinin topallığının kas içi tedavisi için önerilmektedir.

 

 

 

Kas içi polisülfatlı glikozaminoglikan kullanımına yönelik bilinen herhangi bir kontrendikasyon yoktur. Bu ilaca başlamadan önce atın aldığı diğer ilaçlar hakkında mutlaka bir veterinere danışmak gerekmektedir. Damızlık atlarda güvenliği sağlamak için çalışmalar yapılmamıştır.

 

 

 

Hock enjeksiyonları 6-12 ay arasında herhangi bir yerde etkili olabilmektedir. Diz enjeksiyonları sadece 8-10 hafta sürüyorsa, atın lazer artrodezi (cerrahi füzyon) işlemi geçirmesi gerekebilir. Hastalık değiştirici bir ilaç olarak kabul edilen Adequan, kıkırdağın korunmasına ve iltihaplanmanın azalmasına yardımcı olur, ancak kıkırdağı yeniden oluşturmaz. Bu, artrit yönetiminde Adequan ne kadar erken kullanmaya başlanırsa, artritin ilerlemesini yavaşlatmada ve atın ağrısını azaltmada o kadar etkili olabileceği anlamına gelmektedir.

 

 

Nasıl Getirteceksiniz?

 

Amerikasepetim olarak sadece Adequan değil, gerek evcil ya da evcil olmayan ihtiyaçlarınız için, gerek veteriner kliğinizde ihtiyacınız olan ürünler için, hem toplu hem de bireysel olarak siparişlerinizi verebilirsiniz. Tüm işlemlerinizi yaparak adresinize teslimlerini gerçekleştiriyor olacağız. Peki nasıl olacak? Adequan satışı çok fazla sitede yok. Ancak bizim en çok ve güvenilir olarak sipariş verdiğimiz websitesi Pet Meds. Aşağıdaki kısa videomuzda da kolaylıkla nasıl sipariş verebileceğinizi görüyor olacaksınız.

 

 

Yukarıdaki videodaki adımları izleyip sipariş verdiyseniz, şimdi arkanıza yaslanın ve size göndereceğimiz maili bekleyin. PetMeds’ten genellikle 2-3 gün içerisinde paketiniz bize ulaşır. Paketiniz ulaştıktan sonra size kargo ve vergi ücretinizi ileteceğiz, Bu ödemeniz ardından ise hem sevkiyat hem de gümrük işlemlerinizi tamamlayarak Adequan siparişinizi kapınıza teslim edeceğiz. Bu kadar basit aslında. Yine de aklınıza sorular takılabilir, emin olmak isteyebilirsiniz. Bu konuda da bize Whatsapp hattımızdan yazın, size yardımcı olalım. İlettiğimiz gibi isterseniz toplu getirtebilir, isterseniz bireysel olarak sipariş verebilirsiniz. Teslimatınız yaklaşık olarak 7-10 iş günü içerisinde tamamlanacaktır.

 

 

Diğer Konular
whatsapp