Sativa Dominant

İkiye ayrılan weed ürünlerinden sizi yükselten, enerji veren Sativa turpeeni bugünkü makale konuğumuz. Sativa dominant ürünleri nasıl sipariş vereceğiniz bilgileri bu yazımızda.

 

 

Sativa Hakkında

 

Son birkaç on yılda 1000'den fazla esrar türünün yetiştirilmesiyle birlikte bazı esrar türleri çeşitli hastalıklar ve rahatsızlıklar için uygun görülmeye başlanmıştır. Sativa bitkisi bu kritik bitkilerden biridir.

 

 

Uzun ve ince görünümlü sativa bitkileri yaratıcılığı ve üretkenliği artırarak canlandırıcı ve serebral etkiye sahiptir. Zihin yüksekliği olarak tabir edilen ‘’mind high’’ seviyesi için oldukça etkilidir. Bitkilerin büyüme süresi uzun çiçek verme oranıysa azdır.

 

 

Kendi doğal ortamlarında doğal olarak gelişen landrace türleri (landrace suşları), yetiştirilmedikleri ve melez olmadıkları için insanlardan hiçbir müdahale olmaksızın çok saf bir sativa örneği sunabilirler. Landrace sativaları Asya, Anadolu ve Kuzey Afrika'da görülür. Bu iklimler, bu tür türlerin geliştiği ve gelişmek için adapte olduğu uzun yazları ve yoğun güneşi sağlar. Bununla birlikte bu tür suşlar geliştikleri iklimin dışında büyüdüklerinde bazı benzersiz özelliklerini kaybetme eğilimindedirler.

 

 

Tıbbi esrarın modern anlamdaki uygulayıcıları, belirli bir hastanın benzersiz hastalık, tercih ve yaşam tarzı kombinasyonu için doğru ilacı sağlamak amacıyla sativa kategorilerinde geniş bir suş yelpazesini bilinçli olarak üretir ve büyütür. Çoğu zaman hastalar belirli bir enerji seviyesi gerektiren işleri ve sorumlulukları yerine getirmesi gereken, ailevi gerekçeleri sürdürmesi beklenen kişilerden oluşur. Diğer zamanlarda ise hastalar mümkün olan en güçlü, opiat olmayan bir ağrı kesiciyi bulmak zorunda kalırlar. Kronik bir ağrı ve acının seçimi ve tıbbi faydaları saptanmış bir suşun güçlü ve yatıştırıcı etkileri göz önüne alındığında çoğu hasta ikinci seçeneği tercih etmektedir.

 

 

Sativa özelliklerinden daha fazla belirti sergileyen hibrit suşlar "indika-dom" olarak etiketlenirken, sativaya eğilimli olanlar benzer şekilde "sativa-dom" olarak adlandırılır.

 

 

Belirli rahatsızlıklar ele alındığında, sativa türleri depresyon, PTSD ve anksiyete gibi psikolojik bozukluklar için etkili sonuçlar vermektedir. Aromaları açısından tatlı, meyveli veya baharatlı kokan sativa, hastayı uyutmadan ağrıyı dindirme, iltihaplanma ile mücadele etme özelliğine sahiptir. Tipik olarak mide bulantısı ve ağrı için sabah veya gün ortasında ilaç alması gereken bireyler için genellikle sativa-dominant melezi tercih edilir.

 

Sativa Siparişleriniz

 

Sativa dominant siparişlerinizi birden farklı formda verebilirsiniz. Cartridge, hash, yağ, edible gibi farklı formlarda getirtebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için Whatsapp destek hattımıza yazabilirsiniz. Ayrıca Dispensary sayfamızdan detaylı olarak sativa dominant ürünleri inceleyebilir, siparişlerinizi verebilirsiniz.

Diğer Konular
whatsapp