Metamucil

Sindirim sisteminizin daha sağlıklı ve hızlı çalışmasını sağlayan son günlerin en popüler ürünü olan Metamucil, bugünkü blog sayfamızın konuğu. Nasıl sipariş vereceksiniz, gümrük sorunlarını nasıl aşacaksınız gibi sorularınızın cevabı bu makalemizde.

 

 

Metamucil Hakkında

 

Metamucil, lif desteği ve takviyesi sağlayan geniş ürün yelpazesi ile sindirim sistemi problemlerine ve kalp rahatsızlıklarına yönelik bitki bazlı üretimler yapan Amerika kökenli bir markadır. Kanada, Brezilya ve Meksika gibi ülkelere satışları mevcuttur.

 

 

Metamucil’in toz, sakız, kapsül ve gevrek formunda ürünleri bulunmaktadır. Ana maddesi psylliumden (karnıyarık otu) oluşan ürünler, kan şekeri ve kolesterol seviyesinin düzenlenmesinde rol oynar, kabızlığa yardımcı olur, enerji artışı sağlar ve günlük beslenme süreleri arasında tokluk hissi ile geç acıkmayı hedefler. Karaciğer, mide ve kalpteki olağan yapıyı viskoz jel tabakası ile korumaktadır. Ürünlerin büyük çoğunluğu glüten ve yapay tatlandırıcı içermez. Glüten yerine buğday unu ve yapay tatlandırıcı yerine stevia bitkisi (doğal tatlandırıcı olarak) tercih edilir. Metamucil’in tüm ürünleri uzun vadeli kullanım ve tüketim hedeflemektedir.

 

 

Psyllium liflerinden yararlanılan ve metabolizmayı doğal yollarla düzenleyen Metamucil ürünleri, oldukça kolay tüketimli yapıdadır. Ürünlerin hangi öğün aralarında kullanılacağı, kaç doz kullanılması gerektiği ve hangi ihtiyaca yönelik olduğu gibi bilgilendirmeler detaylı olarak belirtilmiştir. Ürün gramajları, lif düzeyi en yüksek dozda olacak şekilde üretilmektedir. Metamucil markasına ait hiçbir ürün, doğrudan hastalık tedavisinde ve önerisinde bulunmamaktadır.

 

 

Lif takviyelerinin çok çeşitli olması durumu göz önüne alınarak, müşterilerine sundukları bir diğer hizmet ise, diyetlere yardımcı olacak beslenme tarifleri vermek. Farklı tatlardaki ve aromalardaki Metamucil ürünlerini kullanarak yiyecek ve içecek tarifleri ile öğün geçişlerini daha konforlu hale getirmek amaçlanmıştır.

 

 

Takviyelerin kullanım talimatları dışında tüketilmesi halinde, bitki bazlı bazı alerjik reaksiyonlara ve ishal gibi sindirim bozukluklarına maruz kalınabilmektedir. Bu sebeple, kapsül, toz, sakız ve gevrek kutularındaki günlük ve öğünlük yönergeler dışında kullanım tavsiye edilmemektedir.

 

 

Metamucil takviye ürünlerin tüketicileri için hazırladığı ‘2 Haftalık Mücadele’ başlıklı bir etkinlik bulunmaktadır. Etkinliğe, Metamucil ürünlerinden çıkan kupon ile iletişim bilgilerinin bulunduğu formu doldurarak katılım sağlanmaktadır. Kullanıcılara 14 gün boyunca takviye ürünlerin kullanımına yönelik bilgilendirmeler ve takviye ürünlerin sağladığı yararları kapsayan e-posta gönderimleri yapılmaktadır. Bahsedilen etkinlik ile müşterilere belli miktarda Metamucil ürün indirimi de tanımlanmaktadır.

 

 

Metamucil Satın Al

 

Metamucil satın alıp, getirtmek aslında sandığınızdan çok daha kolay. Amazon Amerika’da uygun fiyatlı ve hemen teslim olarak satıldığından başka yerde aramanıza gerek. Peki Amazon Amerika’dan nasıl alışveriş yapacaksınız? Hemen aşağıda iki farklı servisimizi göstermiş olduğumuz videolarımızdan adımları takip ederek siparişinizi verebilirsiniz. Peki ya gümrük? Tüm paketlerinizin gümrük işlemlerini biz yapıyor olacağız. Hiçbir ürününüzde (ilettiğiniz dahil) gümrük takılma riskiniz yoktur. Kargo ödemenizle birlikte, ürün içeriğinize göre vergi ücreti talep edilecektir. İşlemlerinizi tamamlayarak Türkiye adresinize teslim edeceğiz. Ek masraf ya da belge / reçete talep edilmeyecektir.

 

 

Diğer Konular
whatsapp