Indica

Anksiyete, stres gibi sorunlarınız varsa, indica dominant cannabis formları ile bu sorunlarınızı yenebilirsiniz. Üstelik Türkiye’de, nasıl mı?

 

 

Indica Hakkında

 

Bir kenevir bitkisi olan ve bu bağlamda en yaygın olanlar arasında yerini almış olan Indica, sativa ile kıyaslandığı zaman kısa sayılabilecek bir bitkidir. Çoğu kişinin, yapısı itibari ile uzamayan bu bitkinin henüz olgunlaşmadığını düşündüğünü söylemek mümkündür. Oysa Indica, boyuna değil enine doğru büyüyen bir bitkidir. Bu sebeple yüksek bir tavana sahip olmayan yerlerde diğer kenevir bitki türleri yerine Indica kenevir bitki türünün tercih edilmesinde fayda vardır.

 

 

Özellikle Orta Asya’nın Hindu – Kush bölgesi kökenli olduğu bilinen bu bitki türü, yaygın olarak Afganistan, Pakistan, Hindistan ve hatta Türkiye’de bulunmaktadır. Hatta söz konusu bitkinin bu yönü ile Söz konusu bölgelere özgü olduğunu söylemek de mümkündür.

 

 

Yukarıda verilen bölgelerde yetiştiği bilinen bitki türü, Hindu Kush bölgesinde yer alan dağların sert, çalkantılı ve kuru iklimine adapte olmuş durumdadır. Bu sebepledir ki, söz konusu bitkinin çiçeklenme süresi kısadır. Öyle ki diğer bitkilere nispeten daha kısa bir çiçeklenme süresi olan bu bitkinin çiçeklenme süresi 7 ila 9 hafta arasındadır.

 

 

Bitki, yukarıda da verilmiş olunduğu üzere kısa boylu bir yapıya sahiptir. Enine doğru büyüyen bu bitkinin yapraklarının ise geniş olduğunu söylemek mümkündür. Bitkinin bu enine doğru büyümesi, dalların birbirlerine yaklaşma durumunu beraberinde getirmekte, bunun sonucunda ise bitki daha odunsu bir yapı elde etmektedir.

 

 

Indica, diğer kenevir bitki türleri ile kıyaslandığında daha az tatlı bir kokuya sahiptir. Ancak buna karşılık, söz konusu bitkinin kokusunun yoğunluğu oldukça fazladır. Indica bitkilerinin kokularının bu denli yoğun olmasına karşılık, söz konusu bitkilerin içeriklerinin CBD ağırlıklı olduğunu söylemek mümkündür. Bu yönü ile söz konusu bitkinin etkisinin harekete geçirici bir yapı ortaya çıkarmak yerine tembel bir yapı ortaya çıkardığı bilinmektedir. Bu yönü ile söz konusu bitkinin rahatlatıcı bir etkisi mevcuttur.

 

 

Her bitkinin bir kullanım süresi vardır. Kimi bitkiler gündüz kullanım için daha uygundur. Kimi bitkiler ise gece saatlerinde daha rahat kullanılmaktadır. Indica bitkisi ise gevşeme etkisi bulunması sebebi ile gece saatlerinde daha iyi tüketilebilen bir bitkidir.

 

 

Indica Sipariş

 

Indica dominant siparişleriniz için thc likit, vape, edible, tablet gibi forumlarda satın alabilirsiniz. Bunun için her iki servisimizi de kullanabilirsiniz. Aklınıza muhakkak sorular gelmiştir, gelecektir de. Bunları da Whatsapp destek hattımızdan sorarak cevap bulabilirsiniz.

 

 

Diğer Konular
whatsapp