Fenbendazol Hakkında

Hemen her gün doktorlar, bazı hastalıklara yeni ilaçlar, yeni tedavi yöntemleri buluyorlar. Fakat bu ürünlerin Türkiye’ye gelmesi ya çok uzun zaman alıyor ya da bazı fırsatçıların kucağında fahiş fiyatlara satılıyor. Amerika’da satılırken bu ürünü görüyorsunuz, fiyatı da makul ancak ne yazık ki erişemiyorsunuz. Fenbendazol da tam böyle bir ürün. İster evcil hayvanınız için veterineriniz önermiş olsun, ister çocuğunuz için doktorunuz, nasıl kolaylıkla kapınıza kadar getireceğinizin detaylarını bu yazımızda paylaşıyor olacağız.

 

 

 

Fenbendazol Hakkında

 

Fenbendazol, hücre bölünmesini önleyen bir benzimidazol nem gidericidir. Pek çok nedenden dolayı mucize bir ilaç denilebilecek Fenbendazol; panacur ve safe-guard’ın da en aktif bileşenidir. Son derece güvenli bir ilaç olduğu pek çok kere kanıtlanmış ve kabul görmüştür. Toksisite durumu yalnızca yüzlerce kat aşırı doz alımı gibi durumlarda görülmektedir.

 

 

Fenbendazol, sistemik olarak emilime tabi tutulmaz. Buna bağlı olarak neredeyse yarısı dışkı olarak vücuttan atılır. Pek çok parazit türü için ölümcüldür. Parazit tedavisinde son derece etkin bir biçimde kullanılır. Parazit tedavisi için kullanıldığında minimum üç gün süreyle sistemik bir tedavi şeklinde uygulanır.

 

 

Fenbendazol; başta köpek olmak üzere inek, at, domuz, koyun, kuş, bazı sürüngenler, balıklar ve kedilerde kullanılmaktadır. Söz konusu hayvanlar üzerinde uygulanan tedavilerde tek çok halkalı, kancalı ve kamçılı parazitin yanı sıra tenyaları da öldürdüğü bilinmektedir. Köpeklerde akciğer kurtlarını tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Fenbendazol kullanımı kediler için oldukça ender ve sınırlıdır. Fakat kediler tarafından kullanımı da son derece güvenli olup FDA tarafından onaylanmıştır.

 

 

Son yıllarda yapılan çalışmalarda Fenbendazol’un anti-kanser etkileri olduğu ortaya çıkmıştır. Gerek kanser önlemede gerekse tedavisinde olumlu katkıları olduğu düşünülen Fenbendazol’un bu yöndeki bulguları hala araştırılmaktadır. Bu etkilerin insan kanserlerini tedavi etmek amacıyla da kullanılabileceği düşünülmektedir. 2018 yılında en prestijli bilimsel dergilerden biri olan Nature'da yayınlanan bir makalede bu konu hakkında umut vadedilmiş ve detaylı bir biçimde ele alınmıştır.

 

 

Genellikle hiçbir şekilde yan etki göstermeyen Fenbendazol, bu maddeye duyarlılığı bir hayvan için alerjen olabilir. Bu sebeple kullanımından önce veteriner hekiminize danışarak, Fenbendazol duyarlılığı konusunda tetkik yapmasını talep edebilir ve tavsiye edeceği tüketim şekliyle kullanmaya başlamanız her ihtimale karşı faydalı olacaktır.

 

 

Fenbendazol Satın Al

 

Fenbendazol sipariş verebilmeniz için aslında size oldukça kolaylık sağladık. Hemen sayfamızın altında Fenbendazol linki göreceksiniz. Bu linkten siparişinizi veriyorsunuz, ürünü sizin için satın alarak Amerika lojistik merkezimize getirtiyoruz. Kargo ve gümrük ödemeniz ardından tüm işlemlerinizi Amerikasepetim olarak yapıyor adresinize teslim ediyoruz. Üstelik sizden belge, reçete, ek ödeme, sürpriz masraflar talep etmiyoruz.

 

 

Sadece Fenbendazol değil, diğer supplement ya da farklı ürün ihtiyaçlarınızı nasıl sipariş vereceğinizi öğrenmek adına aşağıdaki videomuzu da izleyebilirsiniz. Fenbendazol ve vereceğiniz diğer siparişlerinizin kargo paketlerini birleştirebilir, tasarruf edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Aklınıza takılan tüm sorular için Whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Diğer Konular
whatsapp