Dispensary

Amerika’da özellikle bizim bulunduğumuz California eyaletinde yasallaşan ve herkes tarafından girilebilen dispensary lerden bahsediyor olacağız. İster medikal isterseniz de keyfi olarak dilediğiniz ürünü nasıl sipariş verebileceksiniz, bunu anlatacağız.

 

 

Dispensary Hakkında

 

Asıl anlamıyla dispensary, ayakta tedavisi yapılabilecek durumdaki hastaların yatmadan teşhis ve tedavi edildiği ve yatak bulunmayan bakım evlerine denir. Günümüzde federal yasa esrarın eczanelerde reçete edilmesini ve satılmasını yasakladığı için eğlence amaçlı olduğu kadar birçok tıbbi esrar dispanseri mevcuttur.

 

   

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk halka açık marihuana dispensary, Dennis Peron'un 1992'de işletmeye başladığı San Francisco Esrar Alıcılar Kulübü'dür. O zamandan beri, Kaliforniya'nın her yerinde yüzlerce tıbbi dispanser açılmıştır ve şu anda ülkedeki eyaletlerin yarısından fazlasında tıbbi dispensary vardır. Bu dispensary satılan ürünler eyaletten eyalete farklılık gösterse içilebilir çiçekler, tentürler,vape kalem kartuşları, ya da yenilebilir formda kenevir türevlerini bulunmaktadır.

 

 

Tıbbi dispensary belirli bir ürün türünü taşıma ve satma konusunda uzmanlaşmış bir yer olarak hizmet eder. Yani, bir esrar dispensary, tüketicilerin herhangi bir tür kenevir ürününe ihtiyacı olduğunda gittiği merkezlerdir. Kullanıcıların çoğu tıbbi marihuana dispensary girmeden önce gerekli belgelere ihtiyacınız olmaktadır. Bu yüzden dispanserlere gitmeden önce ufak çaplı bir araştırma yapmak ve tavsiye almak iyi olur. Resmi bir hastaneye veya doktor kliniğine gitmekten farklı olarak tıbbi bir dispansere girerken kişiler muhtemel bir güvenlik ile karşılaşırlar. Bunun sebebi kenevir ürünlerini banka kartları aracılığıyla satın alınmaması ve bu ürünlerin çoğunlukla hayli pahalı olması sebebiyle yüklü bir nakit parayla gidilmesi gerektiğindendir.
 

    

Girişte, genellikle kişilerin dağıtım alanına girmesine izin verilmeden önce check-in yapılmasını kontrol eden bir resepsiyon görevlisi vardır. Resepsiyon görevlisi kimlik kontrolü, tıbbi marihuana tavsiyelerini ve bir doktordan alınmış kartviziti kontrol eder. Birçok dispensary tıbbi marihuana hastalarına fırsatlar ve indirimli fiyatlar sunar. Düzenli olarak sigara içen herkes, tıbbi bir marihuana kartı satın alarak uzun vadede para biriktirebilir.

 

    

Eğlence amaçlı bir marihuana dispensary ise, 21 yaşın üstündeki herhangi bir kişinin esrar ürünlerini yasal olarak satın almasına izin verir. Eğlence dispanserlerinin faydaları, tıbbi bir marihuana tavsiyesi için ödeme yapmaya gerek olmamasıdır.

 

 

Los Angeles Dispensary

 

Bizim bulunduğumuz bölgeye en yakın ve en güvenilir olan Eaze, Atrium, Erba, Medmen gibi dispensary lerin kendi websiteleri de olduğundan, hem oralardan link verebilir, hem de kendi dispensary sayfamızdan sipariş oluşturabilirsiniz. Tüm siparişleriniz güvenle adresinize gerektiği şekilde teslim edilecektir. Ayrıntılı bilgi almak için Whatsapp hattımıza yazabilirsiniz.

 

Diğer Konular
whatsapp