Balenciaga

Balenciaga! Bilenlere zaten anlatmamıza gerek olmayan ikonik marka Balenciaga. Ne yazık ki dünyanın her yerinde sahteleri kol gezse de orjinalini Amerika’dan, üstelik gümrük işlemleriyle uğraşmadan getirmek istiyorsanız, yazımızı inceleyiniz.

 

 

Balenciaga Hakkında

 

İspanyol menşeili olmasına rağmen günümüzde Fransa merkezli faaliyet gösteren Balenciaga, 1917 yılında İspanyol tasarımcı Cristobal Balenciaga tarafından kurulan bir kadın ve erkek giyim markasıdır. İspanyol kraliyet ailesi ve aristokrat sınıfı tarafından ekseriyetle tercih edilen Balenciaga, günümüzde en çok motosikletten ilham alan özel tasarımlara sahip çanta modelleriyle ön plana çıkıyor.

 

 

Ceketten trikoya, gömlekten pantolona, jeanden etek ve elbiselere, ayakkabıdan aksesuarlara kadar pek çok farklı giyim ürününü hem erkekler hem de kadınlar için üreten Balenciaga, zarif ve yenilikçi tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Yüksek segment moda markaları arasında yer almakla beraber ürünlerin üretiminde ciddi standartları takip eden ve kaliteden asla ödün vermeyen misyonuyla Balenciaga, günümüz dünyasının en önemli moda markaları arasında yer alıyor.

 

 

Balenciaga, Paris’te ilk olarak 1937 yılında açıldı ve ilk defilesinde İspanyol Rönesansından büyük ölçüde etkilenen tasarımlar göz doldurdu. Balenciaga'nın Paris'teki başarısı hızlı bir şekilde yükselmesine olanak sağladı. İki yıl boyunca, Fransız basını tarafından devrimci olarak övüldü ve tasarımları yüksek oranda talep aldı.

 

 

Müşteriler, Balenciaga tasarımlarını görmek için İkinci Dünya Savaşı sırasında Avrupa'ya seyahat ederek güvenliklerini riske atmayı göze aldı. Ancak, savaş sonrası yıllara kadar bu özgün tasarımların tam çizgisi oluşmamıştı. Bu noktadan sonra tasarımlarında daha net ve imza niteliğinde bir çizgide ilerlemeye başladı. Özellikle bel bölgesi üzerinde geliştirdiği tasarımlarıyla “kadınlar için yeni bir siluet” sloganıyla moda dünyasında büyük sansasyon yarattı.

 

 

1960'larda Blenciaga, kumaş kullanımında yenilikçi atılımlar yaparak ağır kumaşlara, karmaşık nakışlara ve cesur malzemelere yöneldi. Sloganı kapsamında kuğu benzeri bir görünüm vermek için köprücük kemiğini kapatmayan tasarımlarıyla ön plana çıktı. Aynı dönemde Belçika Kraliçesi Fabiola için yaka ve kalçalarda beyaz vizon ile kesilmiş Fildişi düşes sateninden yapılmış bir gelinlik tasarladı.

 

 

Jackie Kennedy, Balenciaga'nın pahalı kreasyonlarını satın alarak sansasyon yarattı ve eşi olan Amerika Birleşik Devletleri başkanı John F. Kennedy’i siyasi açıdan zor durumda bıraktı. Gerek popüler kültür gerek tarih gerekse siyasal alanda oldukça hatırlı izleri bulunan Balenciaga, günümüzde hala dünyanın en kaliteli markaları arasındadır.

 

 

Balenciaga Sipariş

 

Balenciaga ürünlerinizi Amerika’dan ya da Amerika’ya kargo yapan dilediğiniz bir ülkeden getirmek artık çok kolay. Üstelik gümrüğe takılır mı, fahiş fiyatlar isterler mi diye düşünmeden. Yapmanız gereken çok basit, ister siz satın alıp, size vereceğimiz Amerika adresinize kargolatın, isterseniz de ürünü bize atın, sizin için satın alalım. Siparişiniz tarafımıza ulaştıktan sonra kargo ve gümrük ücreti ödemeleriniz ardından arkanıza yaslanın ve paketinizi teslim etmemizi bekleyin. Yaklaşık 1 hafta içerisinde paketiniz güvenli bir şekilde adresinize teslim edilecektir. Üstelik, parfüm, kozmetik, supplement gibi diğer siparişlerinizi Balenciaga siparişlerinizle birleştirebilir, kargo ücretinden tasarruf edebilirsiniz.

 

 

Diğer Konular
whatsapp